Ks. Krzysztof Grzywocz: Adorowanie Chrystusa jest aktem odwagi w zabieganej codzienności

Ks. Krzysztof Grzywocz: Adorowanie Chrystusa jest aktem odwagi w zabieganej codzienności
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Jacob Bentzinger / Unsplash

- Mówię to jako kapłan. To naprawdę odwaga. Tyle jest przecież do zrobienia. Jeśli komuś łatwo przychodzi adoracja, to znaczy, że adoruje swoje własne wspomnienia. Adoracja nie jest po to, żeby było łatwo - mówił ks. Krzysztof Grzywocz w czasie konferencji "Pójdźcie w miejsce osobne" wygłoszonej w dniach 22-24 listopada 2002 roku w Centrum Duchowości oo. jezuitów w Częstochowie.

Ks. Krzysztof Grzywocz podkreśla, że modlitwa adoracji jest modlitwą wcielenia, a nie ucieczki od świata.

DEON.PL POLECA
- W adoracji styka się świętość Boga z całym naszym życiem, z wrażliwością naszego serca, tak by ukształtował się w nas Chrystus, abyśmy byli kształtowani na podobieństwo Sensu - nie udawali Sensu, ale byli Jego ikonami - wyjaśnia kapłan.

Modlitwa adoracji na pewno przyniesie owoce. Ale trzeba na nie poczekać

Według ks. Grzywocza adoracja uczy koncentracji na Chrystusie i pokazuje, że On jest naszym "centrum". Duchowny przestrzega jednak, że pułapką jest zbyt szybkie oczekiwanie na owoce adoracji.

- Owoce muszą wyrosnąć, czasem zaowocują dopiero w życiu innych osób – mówi kapłan. Jak podkreśla, adoracja daje nam głęboką wrażliwość na obecność Chrystusa, na rzeczywistość która jest niewidoczna dla oczu, zwiększa umiejętność rozeznawania duchowego, chroni przed aktywizmem oraz iluzjami, rodzi w nas wewnętrzną ciszę.

Adorowanie Chrystusa aktem odwagi w zabieganej codzienności

Ks. Krzysztof Grzywocz zachęca do regularnej adoracji, przynajmniej pół godziny dziennie. Według niego wygospodarowanie czasu na codzienną adorację to w zabieganym życiu akt odwagi.

- Mówię to jako kapłan. To naprawdę odwaga. Tyle jest przecież do zrobienia. Jeśli komuś łatwo przychodzi adoracja, to znaczy, że adoruje swoje własne wspomnienia. Adoracja nie jest po to, żeby było łatwo, ale żeby był Sens. Życie w którym jest Sens, nie jest łatwe - mówi duchowny.

Wysłuchaj całej konferencji ks. Krzysztofa Grzywocza:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Ks. Krzysztof Grzywocz: Adorowanie Chrystusa jest aktem odwagi w zabieganej codzienności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.