Mamy dać się "pociągnąć" siłą Bożej miłości

Mamy dać się "pociągnąć" siłą Bożej miłości
fot. Depositphotos
Jan Głąba SJ

Dzisiejsza Ewangelia nie zachęca nas do bycia głupimi. Zachęca nas do zaufania, do wiary. I choć ta wiara paradoksalnie w oczach wielu w świecie jest głupotą, to Jezus poprzez wiarę ludzi wychwala Pana Boga.

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię [29.04.2022]

Komentuje Jan Głąba SJ

Miałem to szczęście, że aż do 19 roku życia miałem prababcię. To była prosta kobieta po przedwojennej podstawówce i nic więcej. Miała jednak w sobie bardzo głęboką mądrość życiową. Dzięki tej mądrości bardzo lubiłem z nią rozmawiać, a wiele słów, które do mnie wypowiedziała rezonuje w moim sercu do dzisiaj.

W dzisiejszej Ewangelii Jezus mówi: wychwalam Cię Ojcze, Panie Nieba i Ziemi, że rzeczy te zakryłeś przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Moi drodzy, Jezus mówi, by przyszli do niego wszyscy utrudzeni i obciążeni a On ich pokrzepi. Co więcej, żeby wzięli na siebie Jego jarzmo, bo ono jest słodkie i lekkie.

DEON.PL POLECA

Ta Ewangelia nie zachęca nas do bycia głupimi ale zachęca nas do zaufania, do wiary. I choć ta wiara paradoksalnie w oczach wielu w świecie jest głupotą, to Jezus poprzez wiarę ludzi wychwala Pana Boga. Co więcej, jeśli Jezusowi się uwierzy, to rzeczywiście jarzmo – a wiem, że był to przyrząd służący do tego, żeby woły ciągnęły coś ciężkiego, żeby ciągnęły za sobą pług – staje się słodkie i lekkie. Dlaczego? Bo to nie my mamy ciągnąć własną siłą ale mamy dać się pociągnąć siłą Bożej miłości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Mamy dać się "pociągnąć" siłą Bożej miłości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.