Miłości nie trzeba „wydzielać” i „oszczędzać”

Miłości nie trzeba „wydzielać” i „oszczędzać”
Fot. Depositphotos
2 tygodnie temu
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

Miłość powinna być niezmierna: całym sercem, całą duszą, całym umysłem, całą mocą. Nie powinno się w żaden sposób odmierzać miłości, bo nie da się jej podzielić na kawałki.

Ewangelia na dziś: Mk 12, 28b-34

Miłość nigdy się nie kończy [Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

Właśnie, miłość powinna być niezmierna: całym sercem, całą duszą, całym umysłem, całą mocą. Nie powinno się w żaden sposób odmierzać miłości, bo nie da się jej podzielić na kawałki. Miłość bowiem jest z natury swojej nieskończona. Nie da się jej wyczerpać, dlatego nie ma powodu, by ją „wydzielać” i „oszczędzać”. W miłości można i należy być hojnym bez ograniczeń, bo ona się pomnaża, gdy ją dajemy. I nie jest tak, że kiedy komuś dajemy całą swoją miłość (na przykład Bogu), to zaczyna jej brakować dla innych. Prawdziwa miłość, jak napisał św. Paweł, „nigdy się nie kończy”. Dlatego Jezus w czasie Ostatniej Wieczerzy streścił wszystkie przykazania w jednym: „Miłujcie się wzajemnie tak, jak Ja was umiłowałem”.

Piękny dar od Boga [Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap
14,93 zł
24,89 zł

Ksiądz Józef Tischner powiedział kiedyś, że nie lubi się spowiadać. To chyba powszechne doświadczenie, bowiem nikt z nas nie lubi opowiadać o własnych grzechach i słabościach. Wyznanie grzechów czyni Sakrament Pojednania najtrudniejszym spomiędzy wszystkich spotkań...

Skomentuj artykuł

Miłości nie trzeba „wydzielać” i „oszczędzać”
Komentarze (1)
AC
Athanasius Contra Mundum
20 marca 2020, 15:02
Jedynie Boga mamy miłować całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem. Bliźniego z kolei mamy miłować jak siebie samego ze względu na Boga.

Skomentuj artykuł

Miłości nie trzeba „wydzielać” i „oszczędzać”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.