Misja może onieśmielać, a wyzwania mogą blokować

Misja może onieśmielać, a wyzwania mogą blokować

Misja może onieśmielać. Wyzwania mogą blokować. Popatrzę, jak Jezus przeżywa te emocje, jak sobie z nimi radzi. 

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię

Obraz: Popatrzę oczami Jezusa na tłum, który jest przed Nim, chorych, oczekujących na uzdrowienie, słabych, znękanych i porzuconych, godnych politowania, niezdolnych do normalnego mówienia. To jest też mój współczesny obraz. 

Myśl: Jezus poprzez swoje postępowanie daje przykład uczniom, jak ma wyglądać ich misja. Oni widzą ogrom wyzwań, przed jakimi stoją. Jezus jednak zwraca się do nich i uświadamia: ‘Proście Pana żniwa’. To nie jest żniwo uczniów, ale Boża rola, a oni są wysłani z misją. 

Emocja: Obawa i strach przed ogromem wyzwań. Misja może onieśmielać. Wyzwania mogą blokować. Popatrzę, jak Jezus przeżywa te emocje, jak sobie z nimi radzi. 

Wezwanie: W modlitwie zwrócę się do ‘Pana żniwa’ i poproszę o łaskę rozumienia wyzwań i o to, by On uzdolnił mnie do bycia robotnikiem na ‘Jego żniwie’. 

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Pragnąc wyjść naprzeciw wezwaniu papieża Franciszka, który zachęca do częstego czytania Ewangelii a nawet noszenia jej przy sobie, proponujemy specjalne wydanie czterech Ewangelii z komentarzem w poręcznym kieszonkowym formacie. Tekst biblijny na podstawie najnowszego przekładu...

Skomentuj artykuł

Misja może onieśmielać, a wyzwania mogą blokować
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.