"Nie myślę o kapłaństwie, bo jest teraz brudne". Co odpowiedział ksiądz?

"Nie myślę o kapłaństwie, bo jest teraz brudne". Co odpowiedział ksiądz?
Ks. Sebastian Picur. Źródło: TikTok / ks.sebastianpicur
TikTok / ks.sebastianpicur / mł

"Nie myślę o kapłaństwie, bo jest teraz brudne" - to komentarz, który na TikToku zostawił jeden z obserwujących księdzu Sebastianowi Picurowi. Duchowny odpowiedział na ten zarzut w krótkim filmiku. Co w nim jest? 

Kościół w Polsce przeżywa obecnie kryzys powołań, a księża mierzą się z ogromną społeczną krytyką. Choć jej przyczyną jest zachowanie mniejszości duchowieństwa, dla niektórych osób plany związane z byciem księdzem zostają odłożone na dalszy plan. Takie podejście zdradził swoim komentarzem użytkownik TikToka @pilartarnawa.

"Nie myślę o kapłaństwie, bo jest teraz brudne" - taki komentarz zostawił na tiktokowym profilu ks. Picura. Ksiądz w nagraniu odniósł się do komentarza.

Co odpowiedział ksiądz? 

"Kapłaństwo samo w sobie jest wspaniałe. To ludzkie słabości je wykrzywiają. Zachęcam, aby swoim przykładem pokazać, jak powinno wyglądać piękne kapłaństwo" - odpowiedział ks. Picur w opublikowanym na TikToku filmiku, który ma już ponad 53 tys. wyświetleń. To istotny głos, bo duchowny jest na TikToku chętnie słuchany i oglądany: konto księdza Sebastiana obserwuje prawie 650 tys. osób, a jego treści mają już 12 milionów polubień.  

DEON.PL POLECA

Źródło: ks.sebastianpicur / TikTok / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Janusz Umerle

Święty Paweł pisał, że uczeń Chrystusa jest glinianym naczyniem (por. 2 Kor 4,7), którego wyjątkowość kryje się w tym, co ono w sobie zawiera. W przypadku sakramentu święceń skarbem, który jest zdeponowany w sercu każdego...

Skomentuj artykuł

"Nie myślę o kapłaństwie, bo jest teraz brudne". Co odpowiedział ksiądz?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.