Poruszająca modlitwa papieża Franciszka o pocieszenie i nadzieję

Poruszająca modlitwa papieża Franciszka o pocieszenie i nadzieję
KAI / mł

"Zostań z nami, Panie, bo z Tobą noc cierpienia zmienia się w jaśniejący poranek, a porażka otwiera się na nadzieję nowego życia" 

Do swoich katechez, homilii i wystąpień papież Franciszek często dodaje krótkie modlitwy, które dla wiernych stają się inspiracją do własnej rozmowy z Bogiem. Jedną z nich jest modlitwa, której słowami papież Franciszek zakończył swoją homilię w Sainte-Anne-de-Beaupré, 28 lipca 2022 roku. To prośba o stałe poczucie obecności Boga w życiu, o świadomość, że bez Niego czeka nas "ciemna noc rozczarowania". 

Modlitwa papieża Franciszka o pocieszenie i nadzieję

Panie Jezu, nasza drogo, nasza mocy i pocieszenie, zwracamy się do Ciebie jak uczniowie z Emaus: „ Zostań z nami, Panie, gdyż ma się ku wieczorowi”. Zostań z nami, Panie, gdy słabnie nadzieja i zstępuje ciemna noc rozczarowania.

Zostań z nami, bo z Tobą, Jezu, zmienia się kierunek drogi, ze ślepych zaułków nieufności odradza się zaskoczenie radości. Zostań z nami, Panie, bo z Tobą noc cierpienia zmienia się w jaśniejący poranek życia.

Mówimy po prostu: pozostań z nami, Panie, bo kiedy idziesz obok nas, porażka otwiera się na nadzieję nowego życia.
Amen.

 

DEON.PL POLECA

Modlitwa pochodzi z homilii papieża Franciszka wygłoszonej w Sainte-Anne-de-Beaupré 28 lipca 2022

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Guia Sambonet

Wyjątkowa odpowiedź na potrzeby współczesnego człowieka 

Święty Ignacy Loyola radzi, aby poszukiwać obecności Boga we wszystkich elementach rzeczywistości. Uprzywilejowane miejsce w jego duchowości zajmuje wyobraźnia. To sfera, w której możemy w sposób szczególny spotkać...

Skomentuj artykuł

Poruszająca modlitwa papieża Franciszka o pocieszenie i nadzieję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.