Szukajmy jedności z Trójjedynym Bogiem

Szukajmy jedności z Trójjedynym Bogiem
Fot. depositphotos.com

Dziś w ewangelii słyszymy fragment o Trójcy Świętej. Słyszymy ten fragment, kiedy Jezus mówi, że uczniowie nie mogą znieść tego, co im mówi, ale zniosą to, kiedy przyjdzie Duch Święty.

Przeczytaj dzisiejszą ewangelię - J 16, 12-15

Jezus tłumaczy uczniom, kim jest Duch Święty. Wyjaśnia im, że Duch Święty przypomni im wszystko, co od Niego usłyszeli, że Duch Święty weźmie to, co należy do Jezusa, a to, co należy do Jezusa, należy także do Ojca, bo On z Ojcem jest jedno. Tu mamy zarysowaną całość Trójcy, że wprawdzie trzy Osoby ale jeden Bóg.

Bardzo mnie urzeka, że kiedy św. Patryk uczył o Świętej Trójcy, wtedy zrywał koniczynkę i pokazywał, że to jest jedna roślinka z trzema niezależnymi listkami, stanowiąca jedno. Dla mnie jest jeszcze taka głęboka prawda w tym, że jest ten czwarty listek - że jesteśmy w relacji z Trójjedynym Bogiem. Czterolistna koniczyna jest symbolem szczęścia i może być tez symbolem szczęścia duchowego, bo największym duchowym szczęściem jest być w jedności z Bogiem - w jedności z Bogiem Ojcem, Bogiem Synem i Bogiem Duchem. Tej jedności, którą zdobywa się na modlitwie, na rozmowie z Bogiem, bardzo serdecznie sobie i wam życzę.

Komentuje Jan Głąba SJ

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Książki abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Szukajmy jedności z Trójjedynym Bogiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.