Szukasz znaków Boga? – Rozejrzyj się, On ci je wskazuje!

Szukasz znaków Boga? – Rozejrzyj się, On ci je wskazuje!
Depositphotos.com (80604826)

Domagać się znaku. Znak ze swej natury odsyła nas do ‘innej rzeczywistości’. Bóg i dzisiaj daje nam znaki, które wskazują na prawdę i nie naruszają naszej wolności, a charakteryzują się ubóstwem, pokorą i prostotą. Te, które bazują na bogactwie, władzy i wyniosłości i których ‘żądamy’ są od złego. Bóg daje nam znaki służące życiu i wzrostowi.

Słowo ewangelii na dziś (Łk 11,29-32):

Z ewangelii wg św. Łukasza: A gdy tłumy się gromadziły, zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz był znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia. Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz.

DEON.PL POLECA
Komentarz do ewangelii z dnia (21 lutego 2024 r.):

Obraz: Oczyma wyobraźni mogę zobaczyć tłumy, jakie towarzyszą Jezusowi w drodze do Jerozolimy. Posłucham słów Jego nauczania, które wcale nie jest łagodne. Przed naszymi oczyma stają postaci: Jonasza, Królowej z Południa i króla Salomona. Przyjrzę się im.
Myśl: Wydaje nam się czasami, że ludzie żyjący w czasach Jezusa, mający z Nim bezpośredni kontakt, są szczęściarzami. Widzimy, jednak, że to wcale nie jest takie pewne. Nie słuchali Jego nauczania, nie stosowali go w życiu, a raczej sami chcieli, żeby On się do nich dostosował. Odrzucali także znaki, na które On wskazywał. Ufając Bogu, otwieramy się na znaki, jakie On nam zsyła, a nie domagamy się ‘innych’ dowodów. Przyjęcie słowa Boga jest prawdziwym znakiem wiary. Tym słowem, ostatecznym znakiem jest dobra nowina o Jego miłosierdziu: krzyż i pusty grób.
Emocja: Domagać się znaku. Znak ze swej natury odsyła nas do ‘innej rzeczywistości’. Bóg i dzisiaj daje nam znaki, które wskazują na prawdę i nie naruszają naszej wolności, a charakteryzują się ubóstwem, pokorą i prostotą. Te, które bazują na bogactwie, władzy i wyniosłości i których ‘żądamy’ są od złego. Bóg daje nam znaki służące życiu i wzrostowi.
Wezwanie: Poproszę o dar wiary i zdolność przyjęcia Bożej miłości. Podziękuję za tych, którzy są dla mnie znakiem miłości Boga.
Uczynię jakiś gest uszanowania i pokory.

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Luis Antonio G. Tagle, Lorenzo Fazzini, Gerolamo Fazzini

Czego potrzebuje Kościół, by sprostać wyzwaniom nowoczesności

Przyjaciele mówią na niego „Chito”. Tym zdrobnieniem posługuje się na swoim koncie na Twitterze. Nie zmieniła tego nawet nominacja kardynalska w 2012 r. 

Luis Antonio Tagle wyróżnia...

Skomentuj artykuł

Szukasz znaków Boga? – Rozejrzyj się, On ci je wskazuje!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.