W Dzień Zaduszny postaraj się po prostu być przy Jezusie

W Dzień Zaduszny postaraj się po prostu być przy Jezusie
fot. Thomas Vitali / Unsplash

We Wspomnienie Wiernych Zmarłych Kościół zaprasza nas do kontemplowania najważniejszej prawdy wiary, że Jezus umarł na krzyżu, został pochowany w skalnym grobie i zmartwychwstał.

Z ewangelii wg św. Łukasza:

Było już około godziny szóstej i mrok ogarnął całą ziemię aż do godziny dziewiątej. Słońce się zaćmiło i zasłona przybytku rozdarła się przez środek. Wtedy Jezus zawołał donośnym głosem: Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego. Po tych słowach wyzionął ducha.

Był tam człowiek dobry i sprawiedliwy, imieniem Józef, członek Wysokiej Rady. On to udał się do Piłata i poprosił o ciało Jezusa. Zdjął je z krzyża, owinął w płótno i złożył w grobie, wykutym w skale, w którym nikt jeszcze nie był pochowany.

DEON.PL POLECA
W pierwszy dzień tygodnia [niewiasty] poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał».

Obraz: We Wspomnienie Wiernych Zmarłych Kościół zaprasza nas do kontemplowania najważniejszej prawdy wiary, że Jezus umarł na krzyżu, został pochowany w skalnym grobie i zmartwychwstał. Dzisiaj ja też staję wobec rzeczywistości przemijania i śmierci. Postaram się po prostu być przy Jezusie. Przyjrzę się Józefowi z Arymatei i niewiastom.

DEON.PL POLECA

Myśl: Ziemskie życie Jezusa zaczyna się w grocie narodzenia i kończy w skalnej grocie grobu. Bóg jest pokorny, upodabnia się do nas we wszystkim. Jego życie było realizowaniem krok po kroku woli Boga. Nie czynił niczego innego, jak woli swego Ojca, aż po danie życia. W Dniu Zadusznym uświadamiamy sobie, że każdy z nas jest wezwany, aby iść za głosem Boga, realizując Jego plan zbawienia mnie i innych przeze mnie.

Emocja: Bezradność i przestrach. Wiele razy stajemy wobec rzeczywistości duchowych i ludzkich, których nie rozumiemy i się ich boimy. Sami tego nie pokonamy. Możemy to zmienić tylko przez ufne poddanie się woli Boga, bo On nas zna i miłuje.

Wezwanie: Poproszę o doświadczenie radości wejścia do grobu i przeżycia tego, że On zmartwychwstał. Podziękuję za wszystkich, którzy tworzyli moją historię życia do tej pory, bo oni są światełkiem Bożej obecności w moim życiu. Postaram się zapamiętać jakąś myśl z tej modlitwy, która przyciągnęła moją uwagę.

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

W Dzień Zaduszny postaraj się po prostu być przy Jezusie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.