Julia Bondyra / Magda Moll-Musiał
- Podróżowanie na własną rękę z dziećmi nie jest dla każdego – na pewno nie jest dla rodziców, którzy lubią mieć zawsze wszystko pod kontrolą. Jest dla tych, którzy potrafią cieszyć się wspólnymi chwilami, umieją znieść to, że dzieci nie zawsze będą czyste i nie zawsze zjedzą najbardziej pożądany posiłek - mówi podróżniczka, Magda Moll-Musiał.
Dla większości z nas czystość kojarzy się tylko i wyłącznie z wstrzemięźliwością seksualną. Ta definicja jest mało prawdziwa.
"To nie jest tak, że małżeństwo to związek idealny, pozbawiony burz. Zasadnicza różnica polega na tym, że moje poprzednie związki były zbudowane na piasku, a ten jest na skale" - mówi Paulina Krupińska-Karpiel, Miss Polonia 2012, modelka i prezenterka, w książce „Kobieta w wielkim mieście”.
„Dwadzieścia ostatnich lat mojego życia to walka o siebie. Czasami jeszcze nie wierzę, że udało mi się dojść do takiego momentu, kiedy mam swoją płytę, swoich fanów i karierę.” O domu alkoholowym, depresji i przebaczeniu opowiada Anna Karwan w książce „Kobieta w wielkim mieście”.
„Skupiam się na ludziach Kościoła, którzy dają mi wolność w moich poszukiwaniach.” O kobiecości, poprawianiu urody i szukaniu Boga opowiada Magda Grabowska-Wacławek, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i graficzka, w książce „Kobieta w wielkim mieście”.
Wysokie Obcasy / instagram.com / jb
"Dostałem niezwykły moment do wykorzystania na pobycie z nimi" - pisze aktor. Zobacz najnowsze zdjęcia małego Henryka.
Podobno prawdziwy mężczyzna powinien spłodzić syna, zasadzić drzewo i zbudować dom. A prawdziwa kobieta? Co powinna zrobić, by dowieść, że zasługuje na to miano?
Może faktycznie deszcz przeszkodzi w grillowaniu, spotkanie z przyjaciółmi będzie możliwe tylko za pośrednictwem komunikatora internetowego, a dłuższe podróże odbędą się jedynie palcem po mapie. Mimo ograniczeń, to od nas zależy, czy scenariusz na najbliższe dni napisze nasza wyobraźnia, czy też nasza lista rzeczy, zaczynających się od "nie mogę"...
„Cały czas miałam w sobie lęk: Oni zaraz odkryją, że ja tak naprawdę jestem brzydka, beznadziejna i nie mam za grosz talentu”. O samoakceptacji, która zbliża do Kościoła opowiada Marta Żmuda Trzebiatowska w książce „Kobieta w wielkim mieście”.
wyborcza.pl/duzyformat / jb
Psycholog przyznaje, że od lat obserwuje agresywną nadopiekuńczość wobec seniorów, którą teraz wzmacnia pandemia. Mówi: "to forma przemocy".
Na bomisia, na przeczekanie, na dzięcioła czy na... kontemplację?
Kiedy piszę te słowa, kryzys koronawirusa się pogłębia i nikt nie jest w stanie przewidzieć, jaki przyjmie kurs w momencie, gdy czytacie ten tekst. Co powinni zrobić przywódcy?
Redakcja DEON.pl
Kolejny dzień w domu? A co powiecie na wieczór pełen Bożego optymizmu i inspirujących, kobiecych historii? Zapraszamy do wyjątkowej rozmowy z Kasią Olubińską - autorką książki "Kobieta w wielkim mieście", dziennikarką i blogerką.
Instagram / eurosport.tvn24.pl / df
"Okropnie tęsknię za moją rodziną i modlę się za ich zdrowie, jestem jednocześnie dumny, że dzielę ten trudny moment z mieszkańcami Włoch" - napisał bramkarz Juventusu, który obecnie przebywa na kwarantannie.
youtube.com / jb
- Kiedy byłem dzieckiem, najbardziej baliśmy się wojny nuklearnej. Dzisiaj największe ryzyko globalnej katastrofy to wysoce zakaźny wirus - mówił podczas przemówienia na TEDx.
Wielu ludzi nawet nie wie, że są przepracowani. Niby wychodzą z biura o 17, ale głową cały czas są w pracy. Doświadczają tak zwanego przeciążenia mentalnego – stale myślą o pracy i zadaniach do wykonania - mówi Marcin Kwieciński, autor projektu "Ogarnij Chaos".
youtube.com / jb
"Napisały do mnie, że są dumne, że chorują na tę samą chorobę, co pan Stuhr" - mówi aktor.
tabletowo.pl / jb
Wszystko zaczęło się od tego, że jego córka za dużo grała na komputerze. Razem z żoną wprowadzili wtedy jasne zasady.
Długo miałam wrażenie jakiejś niestosowności takiej sytuacji. Znajomi pytali: Co u ciebie? Co porabiasz w tym roku? Gdzie pracujesz? Jeszcze do niedawna bez namysłu machałam ręką i mówiłam: Aaa, nic nie robię, jestem w domu z dziećmi. I uśmiechałam się jakoś tak przepraszająco.
Można przeżywać kolejno: Międzynarodowy Dzień Szorowania Podłóg, Ogólnopolskie Zawody w Myciu Okien na czas albo Światowy Dzień Gotowania Kapusty Kiszonej. Jeśli jednak wypróbowałyście już te sposoby i szukacie nowych, podpowiem Wam je dzisiaj.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}