Franciszek do Polaków: niech św. Stanisław wyjedna młodym dar rozeznania powołania

Franciszek do Polaków: niech św. Stanisław wyjedna młodym dar rozeznania powołania
fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI
KAI / pk

- Niech św. Stanisław wyjedna wszystkim młodym dar mądrego rozeznania życiowej drogi, zawierzenia Chrystusowi i wierności wartościom ewangelicznym - powiedział do Polaków papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

- Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. W poniedziałek obchodziliście uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona waszej Ojczyzny. Niech On, niezłomny obrońcy Bożego ładu moralnego, szczególnie w tym tygodniu modlitw o powołania, wyjedna wszystkim młodym dar mądrego rozeznania życiowej drogi, zawierzenia Chrystusowi i wierności wartościom ewangelicznym. Z serca wam błogosławię - powiedział papież do Polaków.

Streszczenie papieskiej katechezy

Kontynuujemy cykl katechez na temat starości. Judyta - piękna, mądra i odważna wdowa z Betulii, dzięki żarliwej wierze i sprytowi uratowała swoje miasto i ludność Judy przed wrogiem. Po wielkim zwycięstwie wróciła do domu w Betulii, gdzie dożyła późnej starości. Dziś powiedzielibyśmy, że doczekała zasłużonej emerytury. Wypełniła misję, jaką powierzył jej Pan. Perspektywa zbliżającej się emerytury oznacza dla wielu upragniony i zasłużony odpoczynek. Zdarza się jednak, że jest też źródłem niepokoju i oczekuje się jej z pewną obawą. Dla dziadków ważną częścią ich powołania jest między innymi wychowanie wnuków, które mogą uczyć się czułości i poszanowania dla słabości starszych. Dziadkowie zaś mają poczucie, że ich starość nie jest jedynie schyłkiem życia. Także dla Judyty, mimo że nie miała dzieci, ponieważ wcześnie owdowiała, nadszedł czas, by poświęciła się rodzinie i wspólnocie. Pełna pasji pozostawiła po sobie dziedzictwo dobra, a nie tylko dóbr. W starszym wieku wzrok człowieka jest coraz słabszy, ale jego wewnętrzne spojrzenie staje się bardziej przenikliwe. Jest w stanie dostrzec to, czego wcześniej nie zauważał. Pan nie powierza swoich talentów jedynie młodym i silnym. Powinniśmy nauczyć się wykorzystywać charyzmaty tak wielu osób w podeszłym wieku. Są one bogactwem, które należy doceniać.

W dzisiejszej audiencji wzięły udział dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami z polskiego kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie; pielgrzymi z Włocławka; Pielgrzymi z Rymanowa-Zdroju (archidiecezja przemyska); Członkowie Legionu Maryi z parafii pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana z Sosnowca; pielgrzymi z parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Zbylutowie (diecezja legnicka); pielgrzymi z Warszawy; pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Franciszek do Polaków: niech św. Stanisław wyjedna młodym dar rozeznania powołania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.