Papież apeluje o pomoc dla tych ludzi. "Sytuacja jest katastrofalna"

Papież apeluje o pomoc dla tych ludzi. "Sytuacja jest katastrofalna"
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
PAH / kw

Do akcji weszła jedna z najlepszych polskich organizacji. Łatwo jest przyłączyć się do prośby Ojca świętego!

Franciszek wielokrotnie wzywał do solidarności i modlitwy w intencji braci i sióstr z etnicznej grupy Rohingya.

- Nadeszły smutne wiadomości o prześladowaniu mniejszości religijnej, naszych braci Rohingya. Chciałbym wyrazić całą moją solidarność wobec nich, A my wszyscy modlimy się do Pana, aby ich ocalił, oraz pobudził ludzi dobrej woli aby spieszyli im z pomocą, aby otrzymali pełne prawa. Módlmy się także za braci Rohingya - powiedział papież podczas jednej z modlitw Anioł Pański w Rzymie.

Można odpowiedzieć na apel papieża Franciszka dzięki wsparciu Polskiej Akcji Humanitarnej, która świadczy profesjonalną pomoc na miejscu.

Pochodząca z północnej części stanu Arakan w Mianmarze (dawna Birma) muzułmańska grupa etniczna Rohingya od lat jest przez buddyjską większość dyskryminowana i prześladowana z powodu swej wiary i tradycji. Setki tysięcy osób musiały zbiegać do sąsiedniego Bangladeszu, który niedawno nawiedziły katastrfoalne powodzie.

- Tymczasowe schronienia, w których przebywają Rohingya mają niepewną strukturę, wykonane są z materiałów, które nie wytrzymują aktualnych warunków pogodowych. Każdy dzień pory monsunowej to więcej narażonych rodzin - mówi Aleksandra Zabłocka, koordynatorka zespołu pomocy natychmiastowej PAH. - Rozpoczęliśmy pierwsze działania i jesteśmy gotowi na rozszerzenie naszej pomocy i objęcie nią dodatkowych osób, potrzebujemy jednak pilnego finansowego wsparcia.

Papież apeluje o pomoc dla tych ludzi.

(fot. Marta Kaszubska / PAH)

Polska Akcja Humanitarna szybko zareagowała na kryzys uruchamiając środki zgromadzone w Klubie PAH SOS. PAH rozpoczęła zabezpieczanie schronień uchodźców przed deszczem i zapewnia jedzenie w obozach Ukhia i Teknaf Upazila. Pracownicy alarmują jednak, że kolejne osoby potrzebują pilnego wzmocnienia schronień. Fundacja dociera do najbardziej potrzebujących i jest gotowa do niesienia pomocy w Bangladeszu.

Skala działań zależy od środków finansowych, jakie uda się uzbierać w odpowiedzi na kryzys.

Pomóż Rohingya w Bangladeszu wpłacając pieniądze:

przelewem na konto PAH: Alior Bank S.A. 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772 z dopiskiem "SOS Rohingya"
poprzez stronę internetową
dołączając do klubu PAH SOS i wspierając PAH comiesięczną darowizną
organizując zbiórkę pieniędzy

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież apeluje o pomoc dla tych ludzi. "Sytuacja jest katastrofalna"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.