Papież do dziennikarzy z agencji SIR: bądźcie wolni i pomagajcie zrozumieć fakty

Papież do dziennikarzy z agencji SIR: bądźcie wolni i pomagajcie zrozumieć fakty
(fot. Philip Chidell / Shutterstock.com)
2 lata temu
KAI / pk

Ojciec Święty zachęcił dziennikarzy agencji informacyjnej episkopatu włoskiego SIR, by pomagali zrozumieć fakty w ich złożoności i ich głębokim znaczeniu.

SIR obchodzi trzydziestolecie działalności, a swój pierwszy biuletyn informacyjny wydała 25 października 1988 roku.

Franciszek w przesłaniu skierowanym na ręce obecnego dyrektora, Marco Guerry zachęcił dziennikarzy tej agencji, aby byli rzecznikami komunii w informacji zarówno kościelnej jak i społeczno-kulturowej. Następnie Ojciec Święty przypomniał, że 53 Światowy Dzień Środków Społecznego obchodzony w roku 2019, poświęcony będzie tematowi "Jesteśmy członkami jedni drugich (Ef 4,25). Od społeczności sieciowej do wspólnot ludzkich" i podkreślił zaangażowanie SIR w promocję wspólnoty informacyjnej opartej na autentyczności i wzajemności. Papież zachęcił dziennikarzy, by zawsze dążyli do prawdy i podkreślił, że aby ją rozpoznać należy przemyśleć to, co wspiera jedność i promuje dobro. Zaapelował, aby byli głosem tych, którzy pozbawieni są możliwości wypowiadania się.

Franciszek wezwał też dziennikarzy, by coraz bardziej dążyli do pełnej informacji wysokiej jakości, która "potrafi budować mosty porozumienia i dialogu". "Bądźcie wolni i dalecy od wzorców redukcyjnych. Pomóżcie zrozumieć fakty w ich złożoności i głębokim znaczeniu" - stwierdził Ojciec Święty.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież do dziennikarzy z agencji SIR: bądźcie wolni i pomagajcie zrozumieć fakty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.