Papież w szpitalu jest bezpieczny. 25 watykańskich żandarmów czuwa nad jego bezpieczeństwem

Papież w szpitalu jest bezpieczny. 25 watykańskich żandarmów czuwa nad jego bezpieczeństwem
Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI
PAP/ kb

Papież Franciszek przebywa od niedzieli w rzymskiej klinice Gemelli. Nad jego bezpieczeństwem czuwa 25 watykańskich żandarmów. Oprócz nich przy papieżu jest też dwóch zaufanych pielęgniarzy z Watykanu.

84-letni Franciszek po raz pierwszy od swego wyboru osiem lat temu jest w szpitalu. Wzmocniona została policyjna ochrona tej wielkiej placówki medycznej w Wiecznym Mieście, do której przybywają codziennie setki osób.

Od niedzieli przed szpitalem stoją dziennikarze, także liczne włoskie i zagraniczne ekipy telewizyjne.

Watykańscy żandarmi, towarzyszący zawsze papieżowi podczas podróży- ostatnio w marcu w Iraku- czuwają teraz nad jego bezpieczeństwem i spokojem przede wszystkim na dziesiątym piętrze, gdzie przebywa w pokoju, zajmowanym niegdyś przez Jana Pawła II.

Do kliniki imienia Agostino Gemellego przybyło też, by stale być przy Franciszku - o co sam poprosił- dwóch jego zaufanych pielęgniarzy z watykańskiej służby zdrowia. Obaj zdobyli zawodowe doświadczenie właśnie w tym znanym szpitalu, a przed kilkoma laty zostali zatrudnieni w Watykanie, by w razie potrzeby nieść podstawową pomoc medyczną papieżowi.

DEON.PL POLECA

"Papież zna ich bardzo dobrze, ma dla nich wielkie uznanie i obdarza ich pełnym zaufaniem"- podała Ansa cytując watykańskie źródło.

To oni zmieniają papieżowi kroplówkę, mierzą mu ciśnienie, podają mu wodę i przyniosą pierwsze posiłki, kiedy lekarze zgodzą się na to, by wznowił normalne odżywianie. To dwaj pielęgniarze również gaszą światło w papieskim pokoju i to oni również - jak się zauważa- najwięcej wiedzą, w jakiej formie jest papież i jak przebiega jego pooperacyjna kuracja.

W komunikacie wydanym w poniedziałek Watykan poinformował, że Franciszek jest w dobrym ogólnym stanie, jest przytomny i oddycha samodzielnie. W szpitalu ma pozostać około siedmiu dni.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież w szpitalu jest bezpieczny. 25 watykańskich żandarmów czuwa nad jego bezpieczeństwem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.