Truskawki w syropie - spiżarnia S. Anastazji

Truskawki w syropie - spiżarnia S. Anastazji
(fot. Andrzej Sochacki)
S. Anastazja / DEON.pl / apio

Dziś prawdziwy smakołyk ze spiżarni Siostry Anastazji - truskawki w syropie. Są świetnym dodatkiem do kisieli, kremów, ciast, klusek, naleśników. A syrop nada wspaniały smak i aromat wszelkim napojom.

  • 1 kg truskawek zdrowych i dorodnych
  • 1 ½ kg cukru kryształu
  • ½ l wody

Truskawki umyć i oczyścić. Przełożyć do gotującej się wody z cukrem. Wymieszać i odstawić. Na drugi dzień wyjąć owoce, a syrop ponownie zagotować, zbierając z powierzchni pianę. Odstawić i włożyć truskawki. Na trzeci dzień powtórzyć czynność, z tym, że gotować przez ok. 5 min. Gorące truskawki wraz z syropem przełożyć do słoików. Pozostały syrop również zlać do słoików. Dobrze zakręcone słoiczki można jeszcze przez chwilę pasteryzować.

Jak pasteryzować? Siostra Anastazja radzi:

Słoiki z przetworami pasteryzuje się przez ich gotowanie w dużym garnku, którego dno wyłożone jest płótnem lub specjalną dziurkowaną wkładką. Słoiki ustawia się w odstępach, aby gorąca woda między nimi swobodnie przepływała. Słoiki ustawia się w garnku z gorącą wodą tak, by były zanurzone w wodzie do ¾ ich wysokości. Po skończonej pasteryzacji ostrożnie wyjmujemy słoiki i stawiamy luźno na ściereczce do czasu przestygnięcia. Szczelność sprawdzamy na drugi dzień.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Truskawki w syropie - spiżarnia S. Anastazji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.