Zaklęte w słoiku: maliny w soku własnym

Zaklęte w słoiku: maliny w soku własnym
Siostra Anastazja podpowiada jak przygotować maliny w soku własnym, którymi możemy raczyć się przez cały rok. (fot. La Grande Farmer's Market / flickr.com /CC)
S. Anastazja / DEON.pl / apio

Maliny... kuszą wyglądem, smakiem, zapachem. Ale przede wszystkim są cenne ze względu na ich dobroczynne właściwości: wspomagają leczenie przeziębień, dzięki zawartości kwasu elagowego, który ma właściwości antybakteryjne, działają również uspokajająco, przeciwbólowo i obniżają ciśnienie krwi.

Mamy pełnię lata, możemy cieszyć się smakiem świeżych malin. Warto jednak ten smak, aromat i właściwości zachować na dłużej. Siostra Anastazja podpowiada jak przygotować maliny w soku własnym, którymi możemy raczyć się przez cały rok.

DEON.PL POLECA  • 1 kg malin
  • ok. 10 dag cukru

Maliny oczyścić, umyć, osączyć, przełożyć do garnka i zasypać cukrem. Podgrzewać do miękkości owoców. Gorące nakładać do słoików, zakręcić i pasteryzować przez ok. 10 min.

Jak pasteryzować? Siostra Anastazja radzi:

Słoiki z przetworami pasteryzuje się przez ich gotowanie w dużym garnku, którego dno wyłożone jest płótnem lub specjalną dziurkowaną wkładką. Słoiki ustawia się w odstępach, aby gorąca woda między nimi swobodnie przepływała. Słoiki ustawia się w garnku z gorącą wodą tak, by były zanurzone w wodzie do ¾ ich wysokości. Po skończonej pasteryzacji ostrożnie wyjmujemy słoiki i stawiamy luźno na ściereczce do czasu przestygnięcia. Szczelność sprawdzamy na drugi dzień.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zaklęte w słoiku: maliny w soku własnym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.