Gdzie szukać nadziei w otaczających nas kryzysach? Spotkanie LIVE z Martą Titaniec i Dariuszem Piórkowskim SJ

Gdzie szukać nadziei w otaczających nas kryzysach? Spotkanie LIVE z Martą Titaniec i Dariuszem Piórkowskim SJ
fot. DEON.pl
1 miesiąc temu

Trwa przełomowy kryzys w Kościele. Jak wielką wagę odgrywają w nim nadużycia seksualne duchownych i ich krycie? Czy może to co widzimy, jest przejawem znacznie głębszego kryzysu duchowości? Dlaczego tak często Kościół wydaje się tym obcym, który wkracza w nasze życie i zamiast przygarnąć, niektórych odstrasza? Gdzie szukać nadziei w takich chwilach jak te?

Jedno jest pewne, czeka nas ogrom pracy i odnowa Kościoła. W rozmowie z Martą Titaniec z Fundacji Św. Józefa i o. Dariuszem Piórkowskim SJ będziemy szukać odpowiedzi na pytania o to, jak to zrobić i gdzie szukać rozwiązań problemów. Spotkanie poprowadzi Karol Kleczka.

LIVE rozpocznie się o godz. 18:00

Trwa przełomowy kryzys w Kościele. Jak wielką wagę odgrywają w nim nadużycia seksualne duchownych i ich krycie? Czy może...

Opublikowany przez DEON.pl Środa, 2 grudnia 2020

 

Spotkanie odbędzie się w naszej formule DEON Live Stream i będą transmitowane on-line na naszym profilu facebookowym @portalDEON oraz kanale DEON Live [YouTube].

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
18,32 zł
26,18 zł

Mamy głos! My również jesteśmy Kościołem i jesteśmy za niego odpowiedzialni!

Coraz więcej osób ma wrażenie pogłębiającego się kryzysu w Kościele. Skandale związane w ukrywaniem przypadków pedofilii, zadziwiające wypowiedzi części hierarchów i niezrozumiałe polityczne sojusze...

Skomentuj artykuł

Gdzie szukać nadziei w otaczających nas kryzysach? Spotkanie LIVE z Martą Titaniec i Dariuszem Piórkowskim SJ
Komentarze (13)
TS
~Tomasz Szczeciński
3 grudnia 2020, 12:04
Prosze zajrzec na facebook tej fundacji, tam jest podane kiedy bedzie raport za ten rok! Wstyd prosze Ksiedza! Trzeba bylo nie dopuscić do molestowania dzieci przez czesc Ksiedza kolegów!
AW
~ania waliszko
3 grudnia 2020, 14:25
a pan dlaczego dopuszcza, że pańscy koledzy nie płacą alimentów, że są alkoholikami, że się rozwodzą, że biją swoje żony, molestują swoje córki. Wstyd proszę pana.
TS
~Tomasz Szczeciński
3 grudnia 2020, 22:00
A skad Pani przypuszcza ze cokolwiek dopuszczam? Skad taki wniosek? Mówimy o wydarzeniach, ktore nie powinny miec miejsca! Kapłan ktory ma prowadzic do Boga czyli coś wrecz odwrotnego ale Pani ma rację! Bo my juz dawno zapomnielismy modlić sie za naszych księży! Nie mają obrony od nikogo , są osamotnieni stad szatan ma łatwy łup.
TS
~Tomasz Szczecinski
2 grudnia 2020, 22:01
Akcja z plakatami opłacona przez tą fundację ZRANIENI W KOSCIELE, opłacanie leczenia psychologicznego ofiarom wykorzystania, wszelkich szkoleń dla delegatów i osob pracujacych z osobami, ktore tego zła doswiadczyły, finansują grupę wsparcia prowadzoną przez ZRANIENI.INFO, finansują regionalny punkt wsparcia w Poznaniu oraz w Krakowie, współfinansują COD w Krakowie, granty dla osób wykorzystanych, koszty terapii, pomoc prawna, edukacyjna, stypendialna, mało proszę ksiedza?
OD
~odp. dla T.S.
2 grudnia 2020, 23:24
Hmm.... widzę niesamowite szastanie kasą wiernych, na pewno ilość "zranionych" będzie rosła lawinowo. Podobnie jest w Niemczech i Francji gdzie biskupi (niesamowici "łaskawcy") podnieśli odszkodowania z 5 tys. euro aż do 50 tys. euro (pewnie w myśl zasady, byle szybko, byle wreszcie było cicho, nieważne, że 30 lat temu). Przy czym niezwykłą bezczelnością wobec wiernych jest mówienie, że to "biskupi zrzucają się" na odszkodowanie, czy fundację. Mówisz o finansowaniu tych i owych a jest ich ogrom. A gdzie społecznictwo ? Czy w ogóle istnieje ? Czy jednak absolwentki(ci) psychologi, teologii (ATK, UKSW itp) nie szukają na gwałt zaczepienia i pracy ? Po 1989 r z kraju wyjechało na stałe ponad 30 tys. lekarzy (!!!) za to tych przybywa na potęgę https://wyborcza.pl/duzyformat/1,127290,16331225,Po_co_Polakowi_tylu_psychologow_.html Wiem co mówię, w rodzinie mam 6 psycholożek i długo szukały zatrudnienia. Do wiernych to kiedyś dotrze co finansują i kryzys gotowy.
KN
~ksiądz najzwyklejszy
3 grudnia 2020, 11:40
Udzielenie informacji - tym co złożyli pieniądze - na co ich pieniądze poszły i w jakiej ilości nie jest jakąś łaską Fundacji, ale jej obowiązkiem. I spełnienia takiego obowiązku się domagamy w sposób oficjalny i urzędowy!!!
TS
~Tomasz Szczecinski
3 grudnia 2020, 12:08
O czym piszesz? To co piszesz jest bez sensu! Oderwane od tematu! A co do osób wykorzystanych to prosze w COD w Krakowie zapytać , ile ich jest w calej Polsce! COD wszystko weryfikuje!! Nic nie jest fałszem!
KN
~ksiądz najzwyklejszy
2 grudnia 2020, 16:47
Działanie tej Fundacji jest tajemnicze: nie podano ile księża złożyli na nią pieniędzy, ile księża biskupi, nie podano jakie są pensje pracowników? Nie ma też informacji na co i w jakiej ilości pieniądze są wydawane. Opinia duchownych jest taka - na Fundacje daliśmy pierwszy i ostatni raz!!! Fundacja ma wyjaśniać ciemne strony, a sama pogrążona jest w ciemnościach!
KP
Key Pi
2 grudnia 2020, 18:35
A po co ci znać "pensje pracowników"?? Co do reszty pytań: takie rzeczy ustala fundacja ze swoimi organami nadzoru. Wiadomo kto jest w Radzie i jeżeli te osoby nie protestują to zakładam, że fundacja racjonalnie dysponuje majątkiem. "opinia duchownych jest..." -> takk?? wszystkich duchownych? Sorry, ale ten komentarz jest dosyć paskudną insynuacją i to w szczególności, że fundacja działa ledwo rok.
KM
~Krystyna M.
2 grudnia 2020, 19:38
@Key Pi. Jeżeli ktoś wpłaca pieniądze na jakąkolwiek fundację, ma prawo wiedzieć na co owa fundacja przeznacza te datki i czy jest uczciwa. Parę lat temu była afera z walczącą z pedofilią fundacją Kidprotect, której prezes pieniądze defraudował. Ksiądz najzwyklejszy nie insynuuje, trzeba zdawać rachunki.
KN
~ksiądz najzwyklejszy
2 grudnia 2020, 19:52
Tak działa ledwo rok - ale nie jest transparentna od samego początku!!! Nadto mam prawo wiedzieć co dzieje się z pieniędzmi, które tam wpłaciłem!!!
OD
~Odp. dla Ki Pi
2 grudnia 2020, 21:48
Nie rozumiem Twojego oburzenia. Czego tu się bać. To powinno być jawne od wynagrodzenia prezeski aż po sprzątaczkę. Najwyraźniej chcesz kolejnego kryzysu, tym razem finansowego (już widzę duet Titaniec+Piórkowski jak boleją nad brakiem jawności) jak na ten przykład był z prezesem fundacji "Kid Proterct" czy ostatnio z zarządem fundacji Wiosna od "Szlachetnej paczki" https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24778931,ks-babiarz-siega-po-kase-stowarzyszenia-wiosna-zarobki.html To powinno być bezwzględnie znane wiernym bo to oni się na przeróżne "fundacje" zrzucają a ksiądz czy biskup tylko to przekazuje, często bardzo lekką rączką a ilość absolwentek(tów) po psychologii, teologii gwałtownie rośnie i w "społecznictwie" często szukają szansy na zaistnienie. Trzeba uważać i dmuchać na zimne. JAWNOŚĆ FINANSOWA w każdej fundacji a szczególnie finansowanej przez wiernych !
KP
Key Pi
2 grudnia 2020, 22:58
Mam inne podejście. Nie jestem w stanie kontrolować wszystkich instytucji którym daję jakieś datki. Ba, nie kontroluję nawet bardzo dokładnie finansów własnej parafii (do której przecież się dokładam). Wychodzę z założenia, że w parafii ufam proboszczowi (jak przestanę ufać, to zmienię parafię i będzie mi smutno). A w fundacji o której mowa ufam osobom w Radzie/Zarządzie. Titaniec, Polak, Strzelczyk, Żak - to solidne "firmy". Oczywiście zdaję sobie sprawę, że mogę się zawieść. Ale tutaj przypomnę przypowieść o chwastach i kłosach i konkluzję, żeby uważać z tępieniem potencjalnego zła. A wracając do pieniędzy: fundacja za chwilę opublikuje PIERWSZE wyniki finansowe po PIERWSZYM roku. Wtedy będziemy mogli merytorycznie rozmawiać a nie insynuować jak powyższy komentarz.

Skomentuj artykuł

Gdzie szukać nadziei w otaczających nas kryzysach? Spotkanie LIVE z Martą Titaniec i Dariuszem Piórkowskim SJ
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.