Jak nie stracić nadziei w Kościele?

Jak nie stracić nadziei w Kościele?
fot. Langusta na Palmie / YT
Logo źródła: Langusta na palmie Adam Szustak OP

 - Sam przeżywałem ostatnie takie doświadczenie rozczarowania Kościołem. Pytałem sam siebie, po co to robić, skoro wszystko jest do niczego, czego nie zrobimy, to wszystko popsują. I miałem taki moment, dalej go czasem mam, że nie widziałem żadnej nadziei, żadnego sensu w tym - mówi znany kaznodzieja.

Adam Szustak OP w wideo opublikowanym na YouTube odniósł się do fragmentu Ewangelii, który jego zdaniem doskonale opisuje stan Kościoła, który obserwujemy dzisiaj. Stan beznadziei, lęku i braku wiary w poprawę sytuacji. 

- Ten fragment Ewangelii jest dla mnie duchową diagnozą stanu Kościoła, który teraz obserwujemy. Kiedy patrzymy na sytuację Kościoła, czyli dużą ilość rozczarowań jaką mamy, jesteśmy rozczarowani tym co się dzieje w Kościele, jak nie chce się reformować. Niektórzy mówią, że Kościół jest "pustą wydmuszką", nie widzą już w nim Pana Boga - zaczyna swoje nagranie dominikanin. 

"Nie widziałem żadnej nadziei"

- Sam przeżywałem ostatnie takie doświadczenie rozczarowania Kościołem. Pytałem sam siebie, po co to robić, skoro wszystko jest do niczego, czego nie zrobimy, to wszystko popsują. I miałem taki moment, dalej go czasem mam, że nie widziałem żadnej nadziei, żadnego sensu w tym, miałem w sobie myśli, że to jest puste miejsce, "wydmuszka" - powiedział kaznodzieja o swoim osobistym doświadczeniu kryzysu. 

Jednak w tym trudnym położeniu zawsze jest nadzieja. Adam Szustak OP upatruje jej w słowach Dziejów Apostolskich. 

- Dla mnie ten fragment Dziejów Apostolskich jest pełen nadziei. Jeśli uważamy, że dla Kościoła nie ma już szans, że się nie zmieni, nie naprawi, to jeśli będziemy posłuszni Duchowi Świętemu to On wszystko to, co wydaje się niemożliwe zamieni w możliwe. Jeśli naprawdę będziemy słuchać Jego głosu, to wydarzą się rzeczy niemożliwe z ludzkiego punktu widzenia - podsumował duchowny

Posłuchaj, jak nie stracić nadziei w Kościele: 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP

Wielki Post co roku stawia wszystkich chrześcijan w obliczu pytania o nawrócenie: to jaki jest plan na ten rok? Nawracać się czy nie nawracać? A jeśli tak, to jak?

Można oczywiście nie planować nawrócenia i...

Skomentuj artykuł

Jak nie stracić nadziei w Kościele?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.