Co to znaczy iść za Jezusem i świadczyć o Nim?

Co to znaczy iść za Jezusem i świadczyć o Nim?
fot. Harry Cunningham / Unsplash

Jan i żaden inny ewangelista nie był w stanie opisać wszystkiego. Ty i ja także nie opiszemy wszystkiego. Ale być może tam gdzie pójdziemy, naszą sprawą jest być otwartą księgą żywej Ewangelii.

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię [04.06.2022]

Komentuje Jan Głąba SJ

Dziś w Ewangelii słyszymy, że uczniowie spotykają Zmartwychwstałego przy jeziorze Genezaret i potem jesteśmy cofnięci do momentu zdrady Judasza. Pojawia się pytanie o to, co się stanie z Judaszem.

Ewangelista Jan przypomina nam odpowiedź, którą Jezus kieruje do Piotra: "To nie twoja sprawa. Ty pójdź za Mną". Potem "wyciąga" nas z powrotem do jeziora Genezaret i mówi tak:

"Wszystko to zaświadcza ten uczeń i wie on, że jego świadectwo jest prawdzie". Nie opisał tu wszystkiego, bo nie ma jeszcze takiej ilości ksiąg na świecie, które by pomieściły wszystkie wydarzenia, które się wydarzyły. Co to oznacza w kontekście tego, że Pan Jezus dość chłodno mówi do Piotra i wszystkich ciekawskich: "To nie wasza sprawa. Waszą sprawą jest pójść za Mną"? To oznacza, że my swoim życiem mamy być jedną z takich ksiąg, w których jest napisane prawdziwe świadectwo o Jezusie.

Jan i żaden inny ewangelista nie był w stanie opisać wszystkiego. Ty i ja także nie opiszemy wszystkiego. Ale być może tam gdzie pójdziemy, naszą sprawą jest być otwartą księgą żywej Ewangelii; pokazywać drugiemu człowiekowi, że Jezus żyje i działa pośród nas i także przez nas.

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Co to znaczy iść za Jezusem i świadczyć o Nim?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.