Nabożeństwo do św. Józefa realnie pomaga mi w życiu - wyznaje Adam, przedsiębiorca i biznesmen z Warszawy

Nabożeństwo do św. Józefa realnie pomaga mi w życiu - wyznaje Adam, przedsiębiorca i biznesmen z Warszawy
foto. unsplash.com
Adam

Osobista relacja ze św. Józefem miała i ma fundamentalne znaczenie, zarówno dla mnie dla mnie osobiście, jak i dla moich bliskich.

Święty Józef, to istotna postać, a zarazem osoba, która w młodych latach Jezusa pozwoliła mu się rozwinąć. Józef dbał o byt materialny rodziny oraz rozwój zawodowy Jezusa (uczył go fachu ciesielskiego). Na pewnym, niezwykle ważnym, etapie rozwoju Rodziny z Nazaretu, pełnił istotną rolę. Mianowicie, zapewniając jej ochronę i wyżywienie (wyrabiał i sprzedawał meble). Był, św. Józef, cały sercem oddany własnej rodzinie. Faktycznie dbał o jej rozwój i byt. Angażował się i wspierał życie Maryi i Jezusa.

Dla nas, to jest dla mnie i moich najbliższych, jest św. Józef wzorem, jak powinien postępować prawdziwy mąż i ojciec.

Do św. Józefa zwracamy się z prośbą o pomoc w konkretnych, rodzinnych sytuacjach. Pomógł „zabezpieczyć nasz byt” trzy lata temu, co przygotowało nas na obecną sytuację gospodarczą wynikającą z pandemii. Syn, zaraz po ukończeniu technikum informatycznego, znalazł – jako jedyny z klasy – pracę w swoim zawodzie. Jest programistą. Córka, z kolei, pozytywnie rozpoczęła proces przekwalifikowania z kosmetologa na programistkę. Odbywa półroczny staż finansowany przez Urząd Pracy w firmie świadczącej usługi programowania, z realną perspektywą zatrudnienia. Zięć jest w trakcie przekwalifikowania i wszystko, póki co, idzie w pozytywnym kierunku.

W ramach naszej rodziny, w sposób szczególny, lubimy się modlić Litania do św. Józefa, odmawianą z konkretną intencją, z wiarą i cierpliwością. Ta modlitwa to dla nas wielki skarb.

Czasy, w jakich przyszło nam żyć, są obiektywnie niełatwe. Być może szczególne wymagania stawiają właśnie przed mężczyznami.

Mężczyzna powinien od nowa odnaleźć swoją tożsamość. Zrozumieć rolę, jaka przypada mu do wypełnienia oraz z zaufaniem i zaangażowaniem ją realizować. Mężczyzna powinien być „ziemską opoką”,  na której można budować rodzinny fundament. Mężczyzna powinien mieć świadomość, że to, jak się zachowuje oraz postępuje, z pewnością wpłynie na przyszłe zachowania swoich dzieci.

Przykład, jaki płynie z osoby św. Józefa, u córki kształtuje wymagania i obraz przyszłego męża. Z kolei u syna kształtuje wzorzec zachowania mężczyzny i ojca.

Wydaje mi się, a nawet jestem tego pewny, że namacalną podstawą, do współpracy ze św. Jozefem i Łaską, jaką za Jego pośrednictwem możemy otrzymać od Boga, jest wiara w obcowanie świętych. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jakub Ziemski
18,90 zł
19,90 zł

Często szukamy świętych przebojowych i na każdą okazję, posiadających wręcz mega moce. Św. Józef jest cichym bohaterem czasu oczekiwania na przyjście Mesjasza. W Piśmie Świętym nie ma ani jednej jego wypowiedzi, a mimo to jest...

Skomentuj artykuł

Nabożeństwo do św. Józefa realnie pomaga mi w życiu - wyznaje Adam, przedsiębiorca i biznesmen z Warszawy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.