Szatańskie zwodzenie

Szatańskie zwodzenie
Depositphotos.com (137348862)

Surowy osąd Boga, perspektywa piekła to nasze ‘powszednie’ strachy. Jesteśmy ‘zwodzeni’ przez diabła, który roztacza przed nami perspektywę wiecznego potępienia. A tymczasem „kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu”. Musimy ciągle odbudowywać tę wiarę, przypominając sobie słowa Jezusa.

Słowo na dzisiaj (J 3,16-18):

Z ewangelii wg św. Jana: Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.

Komentarz do ewangelii na dzisiaj (04.06.2023):

Obraz: Rozważany dzisiaj fragment to część rozmowy Jezusa z Nikodemem. Odbywa się ‘w nocy’. Nie ze strachu albo chęci ukrycia, ale symbolizuje drogę wiary, z ciemności do światła. Oczyma wyobraźni zobaczę tę scenę.
Myśl: Nikodem, dostojnik żydowski wie, że Jezus ‘przyszedł od Boga’. Ma przeczucie tego, że Pan jest Rabbim – nauczycielem. Poszukuje właściwej drogi. Rozmowa Nikodema z Jezusem to przejście od ciemności nocy do światła, od wątpliwości do wiary, od przeczucia do pewności. Dlatego Chrystus wyjawia mu najważniejsze sprawy: Bóg miłuje świat, daje (‘wywyższa na krzyżu’) swojego Jednorodzonego Syna, chce zbawić wszystkich, ofiarując każdemu życie wieczne. Bóg nie potępia, zbawia za cenę życia swojego Syna.
Emocja: ‘Szatańskie zwodzenie’. Surowy osąd Boga, perspektywa piekła to nasze ‘powszednie’ strachy. Jesteśmy ‘zwodzeni’ przez diabła, który roztacza przed nami perspektywę wiecznego potępienia. A tymczasem „kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu”. Musimy ciągle odbudowywać tę wiarę, przypominając sobie słowa Jezusa.
Wezwanie: Poproszę o łaskę odwagi przyjścia do Boga w moich wątpliwościach i ‘nocach’ duchowych. Podziękuję za dar zbawienia.
W chwili adoracji oddam cześć Jezusowi ‘wywyższonemu’ na krzyżu.

DEON.PL POLECA

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Arkadiusz Nocoń, ks. Waldemar Turek, ks. Tadeusz Wojda SAC

Książka Okruchy Ewangelii to zbiór mądrych i inspirujących homilii na rok A, B i C trzech różnych autorów, pracowników Kurii Rzymskiej. Powstała na podstawie audycji nagranych przez sekcję polską Radia Watykańskiego w latach 2009-2012 i...

Skomentuj artykuł

Szatańskie zwodzenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.