Film na weekend: "Księga ocalenia". O tęsknocie za Słowem

Film na weekend: "Księga ocalenia". O tęsknocie za Słowem
(fot. Materiały prasowe)
1 tydzień temu

Samotny wędrowiec jest w posiadaniu tajemniczej Księgi. To, co się w niej znajduje jest ostatnią nadzieją ludzkości w świecie zniszczonym przez atomową apokalipsę.

Tytuł: Księga ocalenia / The Book of Eli
Reżyseria: Albert Hughes, Allen Hughes
Scenariusz: Gary Whitta
Muzyka: Atticus Ross
Gatunek: Przygodowy, Dramat, Akcja
Produkcja: Stany Zjednoczone
Rok produkcji: 2010
Główne role: Denzel Washington, Gary Oldman, Mila Kunis

"Księga ocalenia" to fikcyjna opowieść, która zasługuje na uwagę z kilku powodów. Po pierwsze, obraz Alberta i Allena Hughes opowiada bardzo ciekawą i wciągającą historię. Oglądając ten film, prawdopodobnie ani przez chwilę nie będziecie się nudzić. Po drugie, "Księgę ocalenia" warto obejrzeć z uwagi na doskonałą grę Denzela Washingtona, który wciela się w rolę powiernika tajemniczej Księgi. Po trzecie, film autentycznie rozpala tęsknotę za Biblią.

W "Księdze ocalenia" odnaleźć można kilka naprawdę interesujących wątków; tajemniczy główny bohater, trzymający pieczę nad pożądaną przez wszystkich Księgą oraz poszukująca sensu istnienia młoda dziewczyna, która odnajduje w nim duchowego przewodnika. Ten film to coś znacznie więcej, niż walka o życie w świecie zniszczonym przez wojnę - to walka o zachowanie ducha.

Rok 2044. Postapokaliptyczny krajobraz zniszczonej Ameryki przemierza Eli (Denzel Washington) - samotnik i wolny strzelec. Mężczyzna jest w posiadaniu tajemniczej Księgi, w której znajduje się "klucz" i wiedza niezbędna do ocalenia ludzkości. Podczas podróży bohater trafia do małego miasteczka zarządzanego przez burmistrza-tyrana Carnegie (Gary Oldman). Despota, chcąc przejąć totalną władzę nad ludźmi, za wszelką cenę próbuje wejść w posiadanie Księgi. Na drodze Eliego staje również piękna dziewczyna o imieniu Solara (Mila Kunis znana z roli w "Max Payne"). Rozpoczyna się dramatyczna walka o ocalenie ludzkości. (Na podstawie opisu dystrybutora).

Ze względu na brutalne sceny odradzamy oglądanie tego filmu z dziećmi.

 

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Redaktor DEON.pl, dziennikarz, bloger, podróżnik i obserwator świata. Interesuje się turystyką kolejową i przyrodniczą. Lubi chodzić po górach i nurkować. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Karol Wilczyński
14,00 zł
19,99 zł

Pięć słów, które mogą zmienić wszystko

„Jezu, Ty się tym zajmij – i wszystko jasne. Cudowna modlitwa, dzięki której rozwiążą się wszystkie moje problemy”.

Ale czy na pewno? I czy na pewno zadziała w taki...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Księga ocalenia". O tęsknocie za Słowem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.