„Ulecz rany religijnego ekstremizmu w Afryce”. Nowa kampania papieska

„Ulecz rany religijnego ekstremizmu w Afryce”. Nowa kampania papieska
pl.depositphotos.com
7 miesięcy temu
vaticannews.va/dm

Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” rozpoczęło nową kampanię, której celem jest wsparcie chrześcijan w Afryce, którzy padli ofiarami przemocy na tle religijnym. Na ten cel przeznaczono 9,5 mln dolarów.

Sprawę opisał The Vatican News.

W ostatnich latach chrześcijanie w Afryce byli celem ataków islamskich ekstremistów. To właśnie do ofiar przemocy religijnej skierowana jest kampania „Ulecz rany religijnego ekstremizmu w Afryce”. Poszkodowani będą mogli liczyć na pomoc psychologiczną i duchową.

Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” sponsoruje już kilka takich projektów. Jeden z nich funkcjonuje w Nigerii, gdzie islamistyczna grupa terrorystyczna Boko Haram doprowadziła do zabójstwa kilku tysięcy mężczyzn, pozostawiając dwa tysiące wdów i kilka tysięcy sierot. „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” pomogła tam założyć centrum szkolące terapeutów, którzy pomagają ofiarom przemocy religijnej.

Dzięki papieskiej pomocy odbudowana zostanie również infrastruktura kościelna, która została zniszczona podczas ataków religijnych ekstremistów.

Krajami najbardziej zagrożonymi prześladowaniem religijnym w Afryce są: Mali, Nigeria, Burkina Faso, Kamerun, Czad, Demokratyczna Republika Konga, Erytrea, Mozambik, Gibuti, Somalia i Libia.

 

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen
20,94 zł
29,90 zł

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

„Ulecz rany religijnego ekstremizmu w Afryce”. Nowa kampania papieska
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.