Jezus jest z nami szczery. Nie udaje, że życie z Nim jest cukierkowe

Jezus jest z nami szczery. Nie udaje, że życie z Nim jest cukierkowe
Fot. depositphotos.com

Jezus wprost mówi o konsekwencjach ognia, który przynosi na ziemię: rozpaleni tym ogniem, możemy być odrzucani i niezrozumiani nawet przez najbliższych.

Z Ewangelii wg św. Łukasza (Łk 12, 49-53)
Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął. Chrzest mam przyjąć, i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie podzielonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej».

Obraz: Ogień, rozłam, podzielona rodzina. To obraz trudny do przyjęcia i niepokojący. Jezus, który tak bardzo kocha ludzi i pragnie ich dobra, stawia ponad pokój w rodzinach ogień, który ma zapłonąć z Jego przyczyny. Ten obraz zachęca mnie do tego, by przyjrzeć się, czym naprawdę jest jezusowy ogień. Co oznacza? Z czym się kojarzy? 

Myśl: Jezus jest z nami szczery. Nie udaje, że życie z Nim jest cukierkowe, a gdy do Niego dołączymy, nie przydarzy nam się nic niemiłego i wszyscy będą nas kochali. Mówi wprost o konsekwencjach ognia, który przynosi na ziemię: rozpaleni tym ogniem, możemy być odrzucani i niezrozumiani nawet przez najbliższych. A mimo to właśnie ten ogień jest czymś, za czym Jezus tęskni i nie może się go doczekać. To ważna umiejętność w wierze: rozumieć intencje Jezusa, towarzyszyć Mu w tym, co jest dla Niego istotne, nawet, jeśli nie do końca to rozumiem.

DEON.PL POLECA

Emocja: Niepewność. Co tak naprawdę Jezus ma na myśli? Co to oznacza dla mnie, dla mojego domu? Czy ten ogień, o którym mówi, może mnie oparzyć - a może rozgrzeje moje serce ciepłem, za którym w głębi siebie bardzo tęsknię?

Wezwanie: Proszę o łaskę uważności, by móc towarzyszyć Jezusowi w tym, co jest dla Niego ważne, choć nie zawsze będę to rozumieć. Podziękuję za to, że szczerze i otwarcie dzieli się ze mną swoimi pragnieniami.

 

Tu znajdziesz czytania na niedzielę 14 sierpnia 2022 r.   

Marta Łysek - dziennikarka i teolog, pisarka i blogerka. Poza pisaniem ogarnia innym ludziom ich teksty i książki. Na swoim Instagramie organizuje warsztatowe zabawy dla piszących. Twórczyni Maluczko - bloga ze Słowem. Jest żoną i matką. Odpoczywa, chodząc po górach, robiąc zdjęcia i słuchając dobrych historii. W Wydawnictwie WAM opublikowała podlaski kryminał z podtekstem - "Ciało i krew"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Grzegorz Ryś

Słowo, które ma moc zmienić Twoje życie.

Ta książka może towarzyszyć Ci każdego dnia. Sięgnij po nią, gdy zauważysz, że tempo spraw i obowiązków zasłania Ci to, co naprawdę ważne.

Biskup Grzegorz Ryś, jak mało...

Skomentuj artykuł

Jezus jest z nami szczery. Nie udaje, że życie z Nim jest cukierkowe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.