Pozwól Jezusowi przemienić twój trud w radość i nadzieję

Pozwól Jezusowi przemienić twój trud w radość i nadzieję
(Fot. pl.depositphotos.com)

Pan Jezus chce przemienić i pobłogosławić wszystko, co dziś trudne w radość. Pozwól Mu na to.

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię (27.05.2022)

Komentuje Jan Głąba SJ

Dziś w Ewangelii Jezus po raz kolejny przypomina nam, że świat będzie się śmiał, a my będziemy płakać, ale nasz smutek zostanie przemieniony w radość. A potem daje porównanie - mówi, że to jest tak, jak kobieta, która ma urodzić dziecko zaczyna się smucić, bo przychodzi godzina trudu, ale kiedy już ma nowonarodzone dziecko w swoich rękach, zapomina o bólu i cieszy się z nowego życia.

DEON.PL POLECA
Ta Ewangelia nie jest taką ckliwą opowiastką o tym, że mamy być ludźmi, którzy wcale nie myślą o tym, co trudne. Wręcz przeciwnie. Każe nam nazywać trudy, smutki, żale.

Trzeba powiedzieć dość uczciwie, że podążanie za Jezusem jest naznaczone momentami trudu, zwątpienia, słabości. Ale jest przede wszystkim naznaczone nadzieją. Jako chrześcijanie mamy być ludźmi jutra. Ludźmi spojrzenia na to, że Pan Bóg chce i na pewno nam pobłogosławi.

Dzisiejsza Ewangelia zaprasza ciebie i mnie, do spojrzenia na wszystko to, co dzisiaj trudne z perspektywy tego, że za chwilę Pan Jezus będzie chciał to przemieniać w radość.

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Bartosz Rajewski

Ostatni i rozstrzygający głos ma Słowo.
abp Grzegorz Ryś

Bóg jest. Trwa przy nas, choć w tym pandemicznym czasie chaosu, niepewności, a dla wielu również przejmującej samotności, stał się Kimś bardzo dalekim. Czujemy się obco...

Skomentuj artykuł

Pozwól Jezusowi przemienić twój trud w radość i nadzieję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.