Trzeba otworzyć serce na głos Ducha Świętego - On zawsze prowadzi nas do Boga

Trzeba otworzyć serce na głos Ducha Świętego - On zawsze prowadzi nas do Boga
fot. depositphotos.com

W dzisiejszej ewangelii Jezus mówi, że ci, którzy Go kochają - a kochają Go poprzez wypełnienie Jego nauki - zostaną mieszkaniem, do którego On przyjdzie z Ojcem, w którym On z Ojcem zamieszkają. To jest piękna metafora - stać się mieszkaniem Boga.

Ewangelia na dziś - J 14, 23-29

Kiedy nie pójdę za Jego wskazówkami, kiedy nie będę wypełniał nauki Boga, będę narażony na lęki i strach. Kiedy pójdę w stronę jego nauki, kiedy będę Go kochał, będę niemalże w niego wtulony.

Tylko jak tę naukę wypełnić? I tutaj Jezus dopowiada: poślę do ciebie Ducha Świętego - On cię o wszystkim pouczy, On ci wszystko przypomni.

Do czego zachęca ta ewangelia? Ta ewangelia zachęca do tego, aby otworzyć ramiona na to, żeby wtulić się w Boga, i aby otworzyć serce na głos Ducha Świętego, który zawsze chce nas doprowadzić do tych Bożych ramion.

Komentuje Jan Głąba SJ

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Skomentuj artykuł

Trzeba otworzyć serce na głos Ducha Świętego - On zawsze prowadzi nas do Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.