KAI / sz
Jak poinformował papieski jałmużnik kard. Konrad Krajewski, siostry postanowiły oddać do dyspozycji Ojca Świętego należący do nich budynek, aby stał się on domem dla migrantów, szukających schronienia w Rzymie. To odpowiedź sióstr na najnowszą papieską encyklikę "Fratelli tutti".
Internauci zwracają uwagę na niecodzienne tłumaczenie jednego z paragrafów encykliki "Fratelli tutti", który zmienia znaczenie tekstu Franciszka.
KAI / kk
"To obszerny i wymagający tekst. Wielki tekst w doktrynie społecznej Kościoła. Braterstwo nie jest bowiem postawą. Papież opisuje w nim różne wymiary braterstwa, z dużą swobodą, niczym Chrystus" - pisze przewodniczący francuskiego episkopatu, abp Éric de Moulins-Beaufort, komentując najnowszą encyklikę papieża Franciszka "Fratelli tutti".
KAI / kk
Obecny czas pandemii koronawirusa jest wielkim wyzwaniem dla całej ludzkości i trzeba się z nim mierzyć w duchu braterstwa, bliskości, wzajemnego wspierania się i jedności. Mówił o tym Franciszek w rozmowie z Carmen Magallón – dyrektorką hiszpańskiej wersji włoskiego tygodnika “Il Mio Papa”, poświęconego w całości obecnemu pontyfikatowi.
KAI / kk
Encyklika papieska „Fratelli Tutti” postrzegana jest przez wielu komentatorów amerykańskich jako ważny głos skierowany do podzielonego kraju i Kościoła USA.
KAI / sz
- Papieskie wołanie o nowe braterstwo zawarte w encyklice „Fratelli tutti” nie jest wołaniem o nową rewolucję społeczną, tylko głębokim przekonaniem, że świat społeczny i polityczny odmienić może przede wszystkim zmiana ludzkich postaw – podkreśla dr hab. Sławomir Sowiński z UKSW komentując najnowszą encyklikę papieża Franciszka. Polska prezentacja dokumentu miała miejsce wczoraj przed rozpoczęciem 387. Zebrania Plenarnego KEP w Łodzi.
KAI / jb
"Trzeba pobudzić w sobie takie uczucie, aby w pełni docenić «Fratelli tutti»" - twierdzi kard. Czerny.
KAI / jb
- Jest to pełen mocy głos, a nawet krzyk papieża, w obronie ubogich, odrzuconych i wykluczonych – powiedział o. Maciej Zięba OP, komentując najnowszą encyklikę papieża Franciszka „Fratelli tutti”.
PAP / df
Postać dobrego Samarytanina – w wymiarze uniwersalnym – jest symbolem encykliki papieża Franciszka "Fratelli tutti" – podkreślił arcybiskup Stanisław Gądecki podczas prezentacji encykliki, która odbyła się w Łodzi tuż przed 387. zebraniem plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.
KAI / df
Społeczna encyklika papieża Franciszka „Fratelli tutti” stanowi wielką kontynuację papieskiego nauczania i odnawia „rewolucyjne nauczanie o jednej rodzinie ludzkiej”. Podkreślił to kard. Christoph Schönborn w rozmowie z austriacką agencją katolicką Kathpress po opublikowaniu nowej encykliki Ojca Świętego.
KAI / df
Wraz z „Fratelli tutti” papież Franciszek przywraca ludzkości sumienie. Tymi słowami wielki imam Uniwersytetu Al Azhar w Kairze, Ahmad Al-Tayyeb chwali nową encyklikę, która została m. in. zainspirowana spotkaniem papieża z przedstawicielami islamu sunnickiego.
Nowa encyklika papieża Franciszka "Fratelli tutti" jest wstrząsającym i równocześnie pięknym tekstem. I przede wszystkim takim, który może nawrócić serce. Jeśli tylko je otworzymy i będziemy chcieli słuchać - pisze redaktor naczelny DEON.pl Piotr Żyłka.
Krzysztof Ołdakowski SJ / KAI / kk
„Encyklika otwiera horyzont nadziei: stawać się wszyscy braćmi i siostrami. Budzi się marzenie, dla którego warto żyć i o które warto walczyć, także gołymi rękami” – taką opinię wyraził podczas prezentacji encykliki "Fratelli tutti", prof. Andrea Riccardi.
KAI
"Trzecia wojna światowa w kawałkach już się rozpoczęła, logika rynku oparta na zysku wydaje się zwyciężać nad dobrą polityką, kultura wykluczenia zdaje się dominować, krzyk ludów z powodu głodu nie jest słyszalny, ale jest ktoś, kto wskazuje konkretną drogę, aby zbudować inny świat, bardziej ludzki" - pisze watykanista.
KAI / ml
„Bardzo pragnę, abyśmy w tym czasie, w którym przyszło nam żyć, uznając godność każdej osoby ludzkiej, byli w stanie na nowo ożywić wśród wszystkich światowe pragnienie braterstwa” – napisał Franciszek, wyjaśniając powody, dla których postanowił napisać swoją trzecią encyklikę, zatytułowaną „Fratelli tutti” – o braterstwie i przyjaźni społecznej. W dokumencie tym pragnie nas przede wszystkim zachęcić do refleksji, która mogłaby przynieść owoce w konkretnych realiach życiowych.
Przeczytaj całą encyklikę papieża Franciszka.
PAP / ml
Papież Franciszek podpisał w sobotę w Asyżu swoją encyklikę "Fratelli tutti" o braterstwie i przyjaźni społecznej. Podpis złożył na zakończenie mszy, którą odprawił w krypcie przy grobie świętego Franciszka. Encyklika zostanie ogłoszona w niedzielę.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}