ctvnews.ca / kb
Do wyjątkowej sytuacji doszło podczas wykładu na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Prowadzący zajęcia prof. Sydney Engelberg, który jest znany z tego, że pozwala na uczelnię przychodzić matkom z dziećmi podczas wywodu wziął na ręce płaczące dziecko. Tym czynem zaskarbił serca internautów.
PAP/Public Health Nursing/dm
Karmienie piersią może potencjalnie zmniejszyć ryzyko depresji poporodowej u kobiety. Jednak wcześniejsze badania dotyczyły tylko rozpoczęcia i czasu karmienia piersią.
PAP/dm
Niewielka zmiana w układzie liter może pomóc dziecku w lepszym czytaniu. Większe odstępy między literami umożliwiają dzieciom szybsze czytanie. Z bardziej przejrzystego zapisu tekstu korzyść odnoszą zarówno dzieci dyslektyczne, jak i bez dysleksji. Tzw. efektu natłoku może utrudniać rozpoznawanie liter i zmniejszać szybkość czytania.
o2.pl / kb
Do dramatycznych scen doszło w Wielkiej Brytanii. 6-latka, która próbowała otworzyć trend z TikToka połknęła 23 magnetyczne kulki. Dziewczynka z zapaleniem wyrostka robaczkowego trafiła na szpitalny oddział ratunkowy.
inspiremore.com/dm
Trudno sobie wyobrazić, by ktokolwiek mógł skrzywdził bezradne niemowlę, ale niestety takie historie też mają miejsce. Dwumiesięczny Easton został odebrany swoim biologicznym rodzicom z powodu licznych zaniedbań, a także przemocy fizycznej wobec niego. Z powodu konsekwencji przemocy, jakiej doświadczył chłopiec, lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. Jednak opieka i troska rodziny, która go przyjęła i adoptowała spowodowało, że udało się wymazać okropny początek jego życia.
Jak działają kary? Czego potrzebują dzieci, gdy ich zachowanie robi się nieznośne? Jak zmierzyć się z oczekiwaniami bliskich, którzy nie akceptują tego, jak wychowujemy dzieci? Z Małgorzatą Musiał, pedagogiem, twórczynią "Dobrej Relacji", pracującą z dorosłymi, którzy chcą lepiej zrozumieć siebie i swoje dzieci, rozmawia Marta Łysek.
YT Klubu MAYDAY / Facebook / mł
To ośmiominutowy film, który powinien zobaczyć każdy rodzic. Scenariusz powstał dzięki inspiracji projektem "Usłyszeć na czas", w którym twórca projektu, Tomasz Zieliński, rozmawia z dziećmi w trudnej sytuacji, tymi z depresją, po próbach samobójczych, które straciły wiarę w to, że warto żyć.
PAP/dm
Po krytycznym raporcie NIK Fundusz wprowadza obowiązek zatrudnienia psychologa także na oddziałach położniczych I i II stopnia referencyjności - pisze we wtorek "Rzeczpospolita". Chodzi o oddziały, w których odbiera się porody naturalne i niepowikłane.
KAI / tk
Fundacja Grupa Proelio realizuje kampanię "Każde życie jest cudem". W jej ramach powstało ponad 80 świadectw nt. dzieci, które mogły zostać zabite poprzez aborcję, a jednak żyją i cieszą się życiem. Na stronie kampanii, cudzycia.pl można obejrzeć m.in. film dokumentalny o historii Antka. Chłopiec ma Zespół TAR, który objawia się niewykształconymi rękoma. Lekarze proponowali rodzicom dziecka aborcję. Antek jednak żyje i robi wiele rzeczy, które początkowo wydawały się niemożliwe.
Kiedy pojawiają się dzieci, można być pewnym tylko jednej rzeczy: odtąd nic nie będzie takie samo jak było. Im szybciej rodzic tę prawdę zaakceptuje, tym łatwiej mu będzie odnaleźć się w nowej sytuacji.
onet.pl / jb
"Dziękuję, że uratowałeś mamę i dziecko", "prawdziwy bohater" - piszą internauci.
facebook.com / jb
"Naszym projektem chcemy przybliżyć innym ludziom problemy z jakimi zmagają się rodziny takie jak nasza. Chcemy też dać nadzieję innym rodzicom. Niepełnosprawne dziecko wcale nie musi oznaczać wykluczenia społecznego" - podkreślają rodzice chłopca.
youtube.com / jb
"Byłam typowym kanapowcem, wieczorami wychodziłam sobie na imprezy, lubiłam sobie poleniuchować, poczytać książki, zero jakiejś konkretnej odpowiedzialności, a życie tego małego człowieka będzie zależało tylko ode mnie. To ode mnie będzie zależało, na ile to dziecko będzie sprawne" - mówiła Monika Hoffman-Piszora w podcaście Martyny Wojciechowskiej "Dalej".
Pytanie na Śniadanie/dm
Do domu dziecka w Żmiącej trafiają dzieci, których biologiczni rodzice nie mogą wychować. To dzieci z trudną przeszłością, które nie zaznały miłości od najbliższych. Obecnie dom dziecka w Żmiącej k. Limanowej daje schronienie i bezpieczeństwo ponad czterdzieściorgu podopiecznym. Nie tylko kształtuje ich duchowo, ale również rozwija talenty.
tysol.pl / kb
Od początku swojego życia musi mierzyć się z wieloma przeciwnościami. Urodził się z poważną chorobą, a gdy wracał jako niemowlak z mamą ze szpitala do domu doświadczył wypadku samochodowego.
Deon/dm
Co roku podopieczni Dzieła Pomocy Dzieciom zbierali pieniądze na letni wyjazd podczas dobroczynnego pikniku. W tym roku nie mógł się on odbyć ze względu na epidemię koronawirusa. W związku z tym na ten cel uruchomiono zbiórkę. Pieniądze zostaną przekazane na wakacje dla podopiecznych domu dziecka w Żmiącej k. Limanowej.
"Wyrzekłyśmy się biologicznego macierzyństwa, bycia matką dla dwójki, trójki, czwórki dzieci, po to, by być matką dla większej liczby ludzi. W Broniszewicach to obecnie pięćdziesięciu sześciu chłopaków. Jasne, że nie damy im biologicznej więzi, ale możemy sobie pozwolić na podejście do nich z cierpliwością, czułością, dać im poczucie bezpieczeństwa." - mówi s. Eliza Myk.
Fundacja Gajusz / jb
"Trudno przewidzieć, jakie marzenia będą mieli kolejni pacjenci. Chcemy jednak mieć pewność, że zawsze damy radę zmienić je w rzeczywistość. Bez czekania. Teraz" - piszą inicjatorzy z Fundacji Gajusz.
PAP/tkb
Każda, nawet najmniejsza ekspozycja kobiety w ciąży na dym powoduje zmiany w aktywności genów dziecka. Dotyczą one np. rejonów w genomie uczestniczących w rozwoju mózgu, w powstawaniu cukrzycy i nowotworów - informuje PAP.
Pierwsze, co powinno wzbudzić czujność u rodziców, to zmiany w zachowaniu i dotychczasowym funkcjonowaniu dziecka. Na przykład pogodna siedmiolatka stała się smutna, przygnębiona, ma kłopoty z jedzeniem, popłakuje po kątach. To sygnał, że może dziać się coś złego.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}