instagram.com / facebook.com / jb
"Nie ma to jak więź braci", "to najpiękniejszy filmik, jaki widziałem", "są tacy uroczy" - piszą internauci. Musicie to zobaczyć!
facebook.com/blogojciec / jb
Jak mógłby wyglądać pamiętnik dwulatka? Przeczytaj, z jakimi myślami się boryka, a dzięki temu bardziej go zrozumiesz.
fundacjaiskierka.pl / facebook.com / jb
"Jesteście wielcy', "Bez was było trudniej, nudniej, smutniej", "Piękny gest" - komentują zachwyceni internauci.
Nie prosi, ale rozkazuje, a na każdy objaw nieposłuszeństwa reaguje stanowczo. Potrafi rzucać przedmiotami. Zachowuje się głośno, a sypia niechętnie. Jest niezwykle energiczny i zdecydowany. W kontaktach raczej wylewny.
PAP / ps
Dzieci miały zostać wykształcone i stanowić przyszłą elitę. W rzeczywistości dzieci przeżyły traumę.
Czy przygotowanie na narodziny dziecka ma coś wspólnego z przygotowaniem na narodziny Boga? Jak odnaleźć się w roli współczesnej matki i czy dziś warto jeszcze czerpać inspirację z Maryi? Posłuchajcie, co na ten temat myślą kobiety, które nie boją się mówić prawdy o macierzyństwie.
Decyzja o posiadaniu potomstwa nie zawsze jest łatwa do podjęcia. Ciskanie gromów w stronę młodych ludzi, którzy jeszcze nie zdecydowali się na potomstwo, albo uciekanie się do szantażu emocjonalnego (tak, powtarzanie, że kobiety, które odkładają macierzyństwo, są egoistkami, może być formą szantażu) - nie zachęca ludzi do rodzicielstwa, lecz wywołuje irytację.
materiały prasowe / ps
Ośrodek Adopcyjny „Dzieło Pomocy Dzieciom” serdecznie zaprasza na siedemnaste już spotkanie z cyklu Małopolskich Spotkań Rodzin Adopcyjnych - pod honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego Pana Łukasza Kmity i Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Witolda Kozłowskiego.
Każdy ma swoich, czasem są też nimi wspólne zajęcia, czasem zupełnie nieszkodliwe, a czasem, zwłaszcza nadużywane, mające niekorzystny wpływ na życie małżeńskie i rodzinne.
„Kiedy tu przyjechałam, to pierwszego dnia chciałam wyjechać. Zobaczyłam te wszystkie dzieci i nie wiedziałam, czy sobie poradzę. Teraz wiem, że to była dla mnie niesamowita lekcja" - mówi Aleksandra Pierchała, jedna z wolontariuszek w Domu Dziecka w Żmiącej.
PAP / ps
"Upadłam na ziemię, trzymając go w ramionach, nucąc kołysankę, by uspokoić nas oboje (...) Trzymając swoje pierwsze dziecko w ramionach, wiedziałam, że tracę drugie" - opisuje była aktorka.
youtube.com / sz
"Jeśli cokolwiek się wydarzy, kocham Cię" - to ostatnia wiadomość jaką matka wysłała do swojej córki.
Ewa Liegman
"W hospicjum stajemy się kolekcjonerami chwil – każdego śladu, oddechu, odciśniętych stópek i rączek dzieci, które na chwilę przyszły na świat" - mówi Ewa Liegman, pracująca w Hospicjum Pomorze Dzieciom.
Czas dla siebie jest tak samo ważny jak wizyta twojego dziecka u dentysty. Możliwe, że jest nawet ważniejszy, bo dentysta leczy tylko zęby, a ty dając sobie okazję do nabrania dystansu wobec życia, codziennych zmartwień i problemów, gromadzisz siłę, by być oparciem dla swej własnej rodziny.
facebook.com/FundacjaGAJUSZ / jb
"Najbardziej wzruszające są te momenty, kiedy córki się nimi opiekują. To rodzeństwo będzie dużą siłą w przyszłości" - mówią rodzice.
Kolejne zmiany i obostrzenia budzą emocje nie tylko u dorosłych, ale także u dzieci. Ponownie stracą bliższy kontakt z kolegami koleżankami, ale także z nauczycielami. Jak odnaleźć się w tej rzeczywistości?
Od samego początku traktowaliśmy i postrzegaliśmy nasze dziecko jak osobę, członka naszej rodziny, nawet kiedy nie znaliśmy jeszcze jego płci, kiedy było w brzuchu Agnieszki. Od poczęcia aż do naturalnej śmierci to jest człowiek. I było to dla nas naturalną koleją rzeczy, że członka rodziny chce się pochować godnie.
instagram.com / ps
„Ja, Agnieszka Chylińska, jestem wierząca, nie usunęłabym chorego dziecka. Protestuję przeciwko atakowi, prześladowaniu i karaniu tych, którzy żyją i myślą inaczej” – plakat z takimi słowami umieściła na swoim Instagramie piosenkarka. Na tych wymownych słowach się jednak nie skończyło, postanowiła także podzielić się ze swoimi obserwatorami szczerym wyznaniem.
Sprawa jest bardzo poważna. Coraz więcej osób zaczyna chorować, o czym świadczą codzienne statystyki publikowane przez rząd. Wymusiło to, aby szkoły (oprócz podstawówek) przeszły na system nauczania zdalnego. Uważam, że nauczanie zdalne samo w sobie nie jest do końca dobrym sposobem przekazywania wiedzy, ale też chciałbym do niego podejść trochę pozytywniej.
Świat bywa najbardziej brutalny właśnie dla rodziców, którzy stracili dziecko na wczesnym etapie – mam takie poczucie. Jeśli rzecz dotyczy dzieci kilkutygodniowych, rodzice w ogóle nie wiedzą, że mają prawo przeżyć żałobę. I tak naprawdę rolą psychologa jest uświadomić tym osobom, że tak, mają prawo do żałoby - mówi Joanna Piątek-Perlak, psycholog okołoporodowy.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}