mirror.co.uk/dm
Pies pomaga w codziennym życiu Amee Tomkin radzić sobie z autyzmem, lękiem i atakami paniki. Towarzyszył jej podczas leczenia niepłodności, badań USG i wizyt u położnej w czasie ciąży. A następnie podczas porodu.
dm
Coraz częściej można usłyszeć opinie, że XXI wiek to wielka społeczna atomizacja, a ludzie coraz częściej doświadczają izolacji i cierpią z powodu braku głębokich więzi. Jest dużo dziwnego, kaleczącego indywidualizmu. Tym, co łączy ludzi razem jest empatia. Sprawia ona również, że jesteśmy połączeni ze światem.
PAP/dm
Zażywanie probiotyków, tj. mikroorganizmów o potwierdzonym wpływie na nasze zdrowie, może zapobiegać pogarszaniu się sprawności mózgu, w tym procesów zapamiętywania i myślenia, które towarzyszą starzeniu się - wskazuje amerykanskie badanie.
PAP / pk
Wielu ludzi podjada - potwierdzają badania. Jak spożywanie drobnych przekąsek sprzyja naszemu zdrowiu? Najnowsze badania na temat podjadania są zaskakujące.
PAP/dm
Pacjenci chorujący na uciążliwą w leczeniu gruźlicę lekooporną, mają szansę na radykalną poprawę skuteczności terapii i jakości życia. Może to umożliwić innowacyjna terapia lekowa, którą rozpoczęli pierwsi polscy pacjenci z gruźlicą lekooporną - poinformowali PAP Lekarze bez Granic.
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH/regiony.tvp.pl
Dieta lekkostrawna, nazywana również łatwostrawną, jest modyfikacją żywienia polegającą na doborze odpowiednich produktów spożywczych i technik kulinarnych.
PAP/dm
W lipcu 1928 r. Aleksander Fleming zapoczątkował badania, które doprowadziły do odkrycia penicyliny. Wydarzenie to jest przypominane, gdyż na świecie narasta odporność bakterii na antybiotyki.
psychologytoday.com
Ludzie żenią się z miłości. Trzymają się razem z wielu powodów - napisał kiedyś Lew Tołstoj. Idąc tym tropem można przedstawić cztery rodzaje współczesnych małżeństw.
dominikanie.pl/dm
Bóg stworzył nas jako istoty pragnące. Gdzieś na dnie serca każdy za czymś tęskni. Ma powołanie do czegoś, różne talenty, pragnienia dobra i miłości - mówi Maria Krzemień, psycholog chrześcijański w nagraniu „Żyj po Bożemu”, które przygotowali dominikanie.
PAP / tk
U chorych z niewydolnością serca dochodzi do odnerwienia szyszynki i zaburzeń w wydzielaniu melatoniny, co wpływa na sen. Mechanizm tego zjawiska opisują naukowcy w publikacji, która ukazała się w najnowszym wydaniu czasopisma Science.
Przekwitanie to czas kryzysu, a więc… szansy. A dokładnie możliwości rozwoju, poznania lepiej samej siebie, poukładania sobie na nowo podejścia do relacji, związków i rzeczywistości. Kiedy zaczęłam pytać o menopauzę inne kobiety, odkryłam, że dla wielu z nich to trudna kwestia, z wielu powodów. Część z nas uważa menopauzę za temat tabu, część udaje, że temat nie istnieje, bo jest zbyt trudny, część wchodzi w tryb „przetrwać” - pisze Elżbieta Wiater w książce "Menopauza. Zrozumieć i zaakceptować nową siebie".
dominikanie.pl/dm
Księga Tobiasza opowiada o nas i o naszych historiach - podkreśla o. Tomasz Zamorski. Dominikanin analizując Księgę Tobiasza pokazuje, jak Bóg ingeruje w codzienne życie ludzi i jak uzdrawia przez obecność innej osoby w naszym życiu. - Objawianie się miłości Boga przychodzi przez drugiego człowieka - wyjaśnia.
psychologytoday.com/dm
Coraz częściej można spotkać osoby dorosłe, które rozpoczynają fascynującą naukę gry na instrumencie muzycznym. Jest do świetnym pomysł nie tylko ze względu na dobroczynne korzyści dla naszego samopoczucia, ale - jak pokazują badania - trening muzyczny w dorosłym wieku rozszerza neuroplastyczność mózgu i sprawia, że zwiększa się zakres naszych możliwości poznawczych.
PAP/dm
Składniki espresso mogą zapobiegać powstawaniu tzw. splątków neurofibrylarnych, jednej z patologicznych struktur w mózgu osób chorych na alzheimera - informuje „Journal of Agricultural and Food Chemistry", czasopismo Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego.
dm
Jak co roku Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacji Ruperta Mayera zorganizowało kolonie letnie dla swoich podopiecznych. Młodsze dzieci i te trochę starsze właśnie spędzają wakacje w Żmiącej k. Limanowej. Swoimi przeżyciami i tym, jak mija im wakacyjny czas, dzielą się na Facebooku Dzieła.
PAP/dm
Dziecko przegrzewa się na słońcu znacznie łatwiej niż osoba dorosła. Szczególnie powinniśmy uważać na niemowlęta w głębokich wózkach. Gondole generują ciepło, a temperatura wewnątrz jest o kilka stopni wyższa niż na zewnątrz - ostrzegają lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.
dominikanie.pl/dm
To co o sobie myślisz, będzie warunkowało to, co czujesz i to, jak się zachowujesz. Jakie decyzje podejmujesz, w jakie relacji wchodzisz. Rola myśli jest kluczowa. To one początkują dalszy ciąg tego, co się będzie działo w twoim życiu - podpowiada Maria Krzemień, psycholog chrześcijański w nagraniu „Żyj po Bożemu”, które przygotowali dominikanie. Mówi o zależności między myślami, emocjami i zachowaniami.
PAP/dm
Bardzo wrażliwy na brak wody jest układ nerwowy - 80 proc. mózgu człowieka to właśnie H2O, więc organizm błyskawicznie reaguje na odwodnienie dolegliwościami neurologicznymi - powiedziała PAP dietetyk Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie Paulina Gryz. To mogą być m.in. drgawki, śpiączka, atak padaczki, omdlenie.
dm
Kobiety, które rodzą w późniejszym wieku, żyją nieco dłużej niż te, które rodzą wcześniej. Jak pokazują najnowsze badania, kobiety, które rodzą później mogą żyć dłużej, ponieważ są ogólnie zdrowe, co zarówno wydłuża ich życie, jak i umożliwia im poczęcie w starszym wieku.
PAP / jk
Z pilotażowego programu dla dzieci i młodzieży, nałogowo korzystających z komputerów i telefonów komórkowych, skorzystało dotąd ponad 5 tys. osób, w tym 3 tys. dzieci – wynika z danych Narodowego Funduszu Zdrowia.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}