Nie ulegaj pokusie ucieczki od swoich zadań. Poproś o łaskę życia w pełni

Nie ulegaj pokusie ucieczki od swoich zadań. Poproś o łaskę życia w pełni
Fot. Depositphotos.com

Często nie chcemy usłyszeć wezwania Jezusa i pójść za nim, ale chcemy Jego nawrócić do siebie i wpasować w nasze plany. A przecież W dojrzewanie, także duchowe, wpisany jest proces określania tego, co najważniejsze w życiu, i życie w pełni swoim powołaniem. 

Słowo na dziś (24 stycznia 2023 r.)

Z Ewangelii wg św. Marka:

Tymczasem nadeszła Jego Matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie». Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i [którzy] są braćmi?» I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką».

Komentarz do Ewangelii (Mk 3,31-35)

Obraz: Oczyma wyobraźni zobaczę tłum siedzący wokół Pana i słuchający Jego słów. Ewangelista zwraca naszą uwagę na Matkę i braci Jezusa, którzy przychodzą i stoją na dworze, przywołując Jezusa do siebie. Posłucham odpowiedzi Pana.

DEON.PL POLECA

Myśl: Jezus przywołuje uczniów, aby byli z Nim i by mógł ich posłać. Krewni Pana według ciała chcą Go przywołać, aby był z nimi. My też często ulegamy tej pokusie. Nie chcemy usłyszeć wezwania Jezusa i pójść za nim, ale chcemy Go nawrócić do siebie i wpasować w nasze plany. Tymczasem prawdziwie bliskimi Jezusa są ci, którzy Go słuchają i wpisują się w Jego pomysł na bycie prawdziwie bratem, siostrą i matką. Jezus jest naszym centrum. Mieć wzrok utkwiony w czymś innym to bałwochwalstwo.

Emocja: Niezrozumienie bliskich. W dojrzewanie, także duchowe, wpisany jest proces określania tego, co najważniejsze w życiu, czasami jest konieczny sprzeciw, pójście swoją drogą. Celem musi być jednak nie tyle bunt, ale bycie blisko Pana, wola Boża.

Wezwanie: Poproszę o łaskę słuchania Boga otwartym sercem. Podziękuję za moc Ducha Świętego, która uzdalnia mnie do bycia bliskim Jezusa. Odnowię postanowienie życia w pełni swoim powołaniem.

 

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Grzegorz Ryś

Słowo, które ma moc zmienić Twoje życie.

Ta książka może towarzyszyć Ci każdego dnia. Sięgnij po nią, gdy zauważysz, że tempo spraw i obowiązków zasłania Ci to, co naprawdę ważne.

Biskup Grzegorz Ryś, jak mało...

Skomentuj artykuł

Nie ulegaj pokusie ucieczki od swoich zadań. Poproś o łaskę życia w pełni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.