Dominika Dudek, Maria Mazurek
"Jeśli mamy do czynienia z chorobą psychiczną to zawsze rozmawiamy z rodziną pacjenta, staramy się rozeznać problemy i jeśli jest taka konieczność to kierujemy do leczenia innych członków rodziny" - mówi prof. Dominika Dudek, utytułowana psychiatra, która została wybrana na prezesa Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Dominika Dudek, Maria Mazurek
„Mamy ogromny kryzys psychiatrii dziecięco-młodzieżowej. Brakuje lekarzy, terapeutów, oddziałów i ich wyposażenie” – podkreśla prof. Dominika Dudek, utytułowana psychiatra, która została wybrana na prezesa Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Czy wyobrażaliście sobie Boga jako kobietę? Pismo Święte oferuje takie obrazy, o których mogliście nie mieć pojęcia.
Biblia kończy się słowami: “łaska Pana Jezusa ze wszystkimi” i “zaiste, przyjdę niebawem”. To jest opowieść o chrześcijaństwie - że to wszystko dobrze się skończy. Wbrew temu, co nam się wydaje.
ml
Wielka Sobota, ostatni dzień Triduum to wielka cisza jaka panuje przed Zmartwychwstaniem. Świętujemy ten dzień w domach, zobacz jak możesz to zrobić dobrze.
ml
Wielki Piątek w domu? Jak przeżyć ten czas? Na co zwrócić uwagę? Przeczytaj nasz poradnik świętowania tego dnia w domu.
ml
Rozpoczyna się Triduum Paschalne, które długo pozostanie w naszej pamięci. Po raz pierwszy od bardzo dawna spędzimy je w domach. Mamy dla was kilka wskazówek, co konkretnego zrobić w Wielki Czwartek.
Redakcja DEON.pl
"Żeby było jasne, to co mówię nie jest przeciwko sakramentalnej spowiedzi i posłudze księży w Kościele, ale też nie jest tak, że całe dzieło jednania, jakie dokonuje Bóg i ofiaruje człowiekowi w Jezusie Chrystusie, jest wyłącznie zebrane w tym kanale łaski jakim jest życie sakramentalne w Kościele. Czy my wypełniamy posługę jednania jako Kościół, jako cała wspólnota wierzących?" – pytał łódzki pasterz.
ml
Jezuici, specjalnie dla czytelników DEON.pl, przygotowali liturgię, którą możesz odprawić w domu w czasie Triduum.
Redakcja DEON.pl
"Nagle spadło na nas tyle wolnego czasu, że nie wiemy co z nim robić. Dokąd będziesz oglądał telewizję? Jak długo będziesz siedział w komputerze? Ile można spać? Co robimy z tym czasem?" - powiedział abp Grzegorz Ryś w drugim dniu rekolekcji. Posłuchajcie jego rozważań na dzisiejszy dzień.
ml
Dzisiaj spójrz na Jezusa i naśladuj Go w tym, co robi.
ml
Zdobądź się dzisiaj na szaloną rzecz i powiedz Bogu o tym, o czym nigdy z Nim jeszcze nie rozmawiałeś.
Redakcja DEON.pl
"Pustkowiem może być kwarantanna. Pustkowiem może być izolacja, ale pustynia nie jest pustkowiem. Pustynia jest miejscem spotkania. Jest miejscem ogołocenia" - powiedział abp Grzegorz Ryś pierwszego dnia rekolekcji.
ml
Wielki Poniedziałek spędzony w domu? Praca gdzie boisz się zarażenia wirusem? Normalnie poszedłbyś do kościoła, ale lepiej nie. Świętuj ten dzień tak, jak potrafisz. Bóg przyjdzie do ciebie, bo zna twoje serce.
Można usłyszeć czasami zarzut, że chrześcijanie są cierpiętnikami, bo czczą „trupa na krzyżu”. Niedziela Męki Pańskiej zdaje się potwierdzać ten zarzut. Jeśli na krzyż nie spojrzymy z perspektywy pustego grobu, to rzeczywiście staniemy się wyznawcami Przegranego.
ml
Rozpoczyna się kolejny osobliwy Wielki Tydzień. Mamy dla was wskazówki, jak mimo tego, że żyjemy w kwarantannie i odosobnieniu, przeżyć najważniejsze chrześcijańskie święta. Jak świętować Niedzielę Palmową nie wychodząc z domu?
Dotychczas przed świętami wielkanocnymi w kościołach były największe w ciągu roku kolejki do konfesjonałów. Tym razem na pewno będzie zupełnie inaczej. Jak do tego podejść? Odpowiada brat Tomasz Mantyk.
Jakże Duch Święty może mnie wypełnić, skoro są we mnie całe obszary, gdzie nie zamierzam Go w ogóle wpuszczać? Wejdzie i „narozrabia”. Znacie tę obawę?
"Po co obmywać się Wodą, która nie czyści, lecz opłukuje? Po co żywić się Chlebem, który nie daje fizycznych sił? Po co oczyszczać się z grzechów, jeśli i tak umrę"?
Czy polscy katolicy wierzą temu, co mówi Kościół? Dlaczego kazania tak często nie spełniają ich oczekiwań? Czemu tak wiele osób chodzi do kościoła, ale się nie modli? Na te pytania odpowiada ksiądz-psycholog, jezuita.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}