zycietodroga.blog.deon.pl / mł
Nawet w największych trudnościach, sytuacjach przytłaczających, gdy wydaje się absolutnie wszystko sprzysięgać przeciwko mnie, na dnie serca jest przekonanie, że po najczarniejszej nocy przychodzi jasny poranek - pisze nasza blogerka Joanna Jaśkowiak.
Facebook / mł
Przychodzi czas, w którym po prostu nie dajemy rady i coś nas przerasta. Możemy się wtedy buntować, bardzo stresować, a nawet popaść w chroniczny smutek - pisze ks. Teodor Sawielewicz.
Facebook.com / mł
Ostatnio byłem na Pierwszej Komunii świętej. Cała uroczystość sprawnie i bez pompy przeprowadzona. Proboszcz powiedział kazanie tak po ludzku, normalnie. Ale jedna rzecz mnie zastanowiła, jedno zdanie. Powiedział do dzieci, że teraz do nich przychodzi Pan Jezus i odtąd będzie w ich sercu jako ich przyjaciel. Rozumiem, że to pewien obraz przedstawiony dzieciom. Jednak tak sobie pomyślałem: "To co, wcześniej nie był w ich sercu?" - pisze Dariusz Piórkowski SJ na swoim facebookowym profilu.
opoka.org.pl / brewiarz.pl / aleteia.pl / timesofmalta.com / mł
Tajemnice światła – czyli pięć różańcowych punktów do rozważania życia Jezusa. Tak jak pozostałe, mają sprawiać, że różaniec staje się medytacyjną modlitwą inspirowaną Słowem Bożym.
Facebook / mł
Mamy w Kościele taką tendencję, by to, co czasowe czynić wiecznym. Odpowiada to jakoś naszej potrzebie stabilizacji, oparcia, zakorzenienia w czymś niezmiennym. To samo dotyczy nabożeństw majowych. Zapominamy, że to jest tylko pewna forma pobożności, modlitwy, która może być czasowa - pisze Dariusz Piórkowski SJ na swoim Facebooku.
YT / Seminarium Kraków / mł
Pójście do seminarium to nie jest ostateczna decyzja. Można mieć "powołanie kleryckie" - gdy przez kilka lat Pan Bóg pomaga się nawrócić, ogarnąć, a potem zostać świetnym mężem. Jeśli jednak zastanawia cię ten cichy głos w sercu, warto spróbować - mówią księża z archidiecezji krakowskiej.
DEON.pl / pk
Jeśli potrzebujesz duchowego wsparcia przed maturą, mamy dla ciebie modlitwę o mądrość za wstawiennictwem świętej Rity - dla maturzystów i studentów. Koniecznie pomódl się nią przed egzaminem.
„Dialogi w połowie drogi” – odcinek 54. Tym razem Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ rozmawiają o bliskich relacjach, zastanawiając się, ile w nich wolności, a ile subtelnej manipulacji. Autorzy podcastu poruszają tę tematykę w odniesieniu zarówno do relacji międzyludzkich, jak również do naszych relacji z Panem Bogiem.
antoni.kuria.lublin.pl / mł
Najbardziej znany jako "specjalista" od rzeczy zagubionych, święty Antoni wyprasza nam łaskę odnalezienia swojej życiowej drogi, sensu, celu, wszystkiego, co sprawia, że możemy szczęśliwie i dobrze żyć. Jeśli czujesz, że Twoje życie idzie nie tak - weź sobie św. Antoniego za patrona i czekaj na to, co się wydarzy.
Marcin Zieliński / YouTube / mł
- Nie wszystkie kontrowersje w Kościele oznaczają skandale z pierwszych stron gazet. Są takie, które się pojawiają za sprawą Ducha Świętego, bo On przynosi nowe rzeczy, jest Duchem nowości, a my często mamy z nowością problem, bo przyzwyczajamy się do rzeczy, które były, do pewnych sposobów działania, w których jest nam po prostu dobrze i wygodnie - mówi Marcin Zieliński.
jasminowa.blog.deon.pl / mł
Odprawiam rekolekcje ignacjańskie w codzienności, z towarzyszeniem duchowym, ale bez konieczności wyjazdu. To wielkie błogosławieństwo dla mnie - pisze na swoim blogu Danuta Kamińska.
ruttka.blog.deon.pl
To jedyne miejsce na świecie, w którym święty osobiście się objawił i sam poprosił, żeby zbudować kościół, a on będzie rozdawał tam wielkie łaski. I rozdaje. Mnie łaski zdrowia udzielił po tym, jak pewnego grudnia połamałam rękę, idąc do kościoła. Więc dziś o świętym Antonim, bo naprawdę jestem mu to już od dawna winna.
ks. Paweł Kłys
Już po raz piąty, w ogrodzie Wyższego Seminarium Duchownego, klerycy łódzkich seminariów wraz z kard. Grzegorzem Rysiem celebrowali Drogę Światła. Tegoroczne rozważania 14. stacji Drogi Światła metropolita łódzki oparł o Hymn o Miłości zapisany w Pierwszym Liście św. Pawła Apostoła Koryntian (1 Kor 13.1-13).
ks. Paweł Kłys
Jest już tradycją, że każdego majowego dnia na wsiach i w miastach przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach gromadzą się wierni w różnym wieku, aby wspólnie śpiewać litanię loretańską wielbiąc Boga przez wstawiennictwo Jego Matki Maryi.
CNA / pzk
Jan Paweł II jako papież beatyfikował, a następnie kanonizował siostrę Faustynę Kowalską, która otrzymała orędzie o Bożym miłosierdziu. Ono później rozprzestrzeniło się na cały świat. Na długo przed tym, gdy wydawało się, że pisma o Bożym miłosierdziu nigdy nie ujrzą światła dziennego, kard. Karol Wojtyła przyczynił się do przyśpieszenia tego procesu. Jako papież Jan Paweł II mówił i pisał o Bożym Miłosierdziu. Drugą Niedzielę Wielkanocną ogłosił jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego dla całego Kościoła. Zmarł w Wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego w 2005 r.
Jeśli masz za sobą ciężki dzień i próbujesz mimo wszystko zmusić się do modlitwy, mam dla ciebie propozycję.
parafia-nasielsk.pl / mł
Święty Wojciech, patron Polski, został biskupem w wieku 27 lat. Mocno zabiegał o to, by ludzie nawracali się i doświadczali Bożej łaski. Troszczył się o potrzebujących, choć budziło to zdziwienie i czasem niechęć. Ogłoszony świętym, nie przestaje pomagać tym, którzy są na ziemi.
„Dialogi w połowie drogi” – odcinek 52. W uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski, Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ rozmawiają o naszych patronach, czyli o świętych, z którymi łączy nas jakaś szczególna relacja: czy to przez decyzje lub wydarzenia niezależne od nas, czy to przez nasz osobisty i świadomy wybór.
Facebook.com / mł
Ksiądz: W zagrodzie Kościoła jestem tylko psem pasterskim, a nie dobrym pasterzem. I dobrze mi z tym
"Ja nie jestem Dobrym Pasterzem - On nim jest. Ja za Ciebie życia nie oddałem i wiele razy Cię zawiodę. Ja w tej zagrodzie jestem tylko psem pasterskim, który stara się Pasterzowi pomagać. Może to jest problem nas - kleru: uważamy się niekiedy za kogoś, kim nie jesteśmy - napisał na swoim facebookowym profilu ks. Krzysztof Freitag SAC.
Uwielbienie może wiązać się z wysiłkiem i często nawet powinno się z nim kojarzyć. Na dobrą sprawę chwil, w których uwielbienie Boga rodzi się spontanicznie i jest właśnie takie piękne – na plaży, w górach, w urokliwym parku – bywa niewiele. Ale decyzja, by wielbić Pana, powinna być świadomym postanowieniem naszej woli, a nie wynikiem sprzyjających okoliczności – czytamy w książce „Bliskość Boga” ks. Krzysztofa Grzywocza.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}